Wróć do wszystkich postów

Wspinaj się wysoko. Bądź wytrwały!

W tym artykule dowiesz się

Wchodź na wysoką górę nie po to, aby świat Cię zobaczył, ale przede wszystkim po to, abyś Ty zobaczył świat.

Gdzieś, kiedyś, usłyszałam te słowa, które brzmią mi w sercu i kiedy pracuję, i kiedy chodzę po górach.  Szczyty zdobywają ludzie w różnym wieku, z różnym doświadczeniem, różnych narodowości, ras etc., ale chyba wszystkich łączy pragnienie doświadczenia tego momentu, kiedy stoisz na górze, widzisz więcej niż mógłbyś się spodziewać i mówisz „wow”. I tego jest warty ten cały wysiłek wspinania się, wylany pot, chwilami walka z myślami: ile jeszcze i po co mi to było?

To wszystko robisz po to, abyś za chwilę cieszył się widokiem tego, co było niewidoczne, poczuł, że właśnie Tobie się udało, abyś był z siebie dumny. Piszę o tym, bo może w życiu zawodowym jesteś w momencie, w którym masz ochotę zawrócić, może czujesz, że Twoje wysiłki pokładane w bycie coraz lepszym szefem nie mają sensu, może każdy kolejny projekt realizujesz z sukcesem a i tak czujesz, że szefowi nigdy nie dogodzisz.

Bądź wytrwały. Bez względu na to, jakie okoliczności będą towarzyszyć Twojej wspinaczce, jeśli Ty czujesz, że to jest właśnie ta góra, którą chcesz zdobyć i jesteś do tej wyprawy przygotowany, nie rezygnuj. Kto się wytrwale wspina, wcześniej czy później w końcu stanie na szczycie.

I na koniec widok z mojej ostatniej wspinaczki – warto było zmagać się z wiatrem:) (Great Smoky Mountains).

IMG_0452

Czytaj także:

Poznaj produkty przydatne w zarządzaniu zespołami ludzi, diagnozie ich kompetencji i rekrutacji:

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Ludzie są różni, ale ich zachowania bardzo przewidywalne, a to co ich motywuje do działania, da się w prosty sposób zdiagnozować i następnie wdrożyć taką strategię współpracy, która przyniesie wymierny efekt. Możesz to zrobić, wdrażając diagnozę DISC D3 do swojej organizacji.

Przeczytaj również

Zastanawiałeś się kiedyś, jak chwalić pracownika, podwykonawcę? Jak CZĘSTO chwalić albo gdzie postawić granicę, aby z tym chwaleniem nie przesadzić? Jeśli się nigdy nie zastanawiałeś, jaką siłę może mieć pochwała, to nic złego. Ale skoro tu trafiłeś, to daj mi kilka minut, bo chcę Ci dać jedno z najpotężniejszych narzędzi do podnoszenia zaangażowania tych, z którymi pracujesz.
Dominujący charakter – co to znaczy? Wszyscy chyba możemy jednogłośnie przyznać, że choć raz w życiu spotkaliśmy na swojej drodze osobę, która: mówiła krótko, stanowczo, konkretnie, wprost, która zawsze skupiała się na logicznym aspekcie danego zagadnienia i nie skupiała się na problemie a raczej na rozwiązaniu, która swoim sposobem komunikacji nas onieśmielała, a nawet sprawiała, że stawaliśmy się mniej pewni siebie i wycofani.

Skontaktuj się z nami

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!