Bezpłatna konsultacja

Testy i badania kompetencji, dzięki którym precyzyjnie zaplanujesz każdy proces HR

Nasze testy i badania to narzędzia do mierzenia kompetencji miękkich. Dostarczają informacje ważne dla rozwoju biznesu w kontekście danego pracownika (mocne strony w danej roli, obszary do rozwoju, źródła motywacji), zespołu (co jest siłą zespołu, ale i skąd mogą się brać nieporozumienia) i firmy (jaki profil osobowości wpisze się w kulturę organizacji, jak komunikować zmiany i decyzje do danej grupy pracowników).

Fundamentem naszych działań jest diagnoza DISC D3

DISC D3 to naukowy model zachowań, narzędzie do diagnozy oraz pomiaru kompetencji, które mają znaczenie w środowisku pracy i przekładają się na jakość pracy zespołowej i osobistą efektywność pracownika.

W związku z tym, że jest to międzynarodowy model i bada uniwersalne zachowania pracowników, wartości i postawy, ma zastosowanie we wszystkich branżach, organizacjach, na każdym rynku w każdej kulturze.

Testy DISC D3

Narzędzie psychometryczne w oparciu o model DISC do wykorzystania w każdym procesie HR, od rekrutacji, przez mierzenie elementów zaangażowania w pracy po rozwój kompetencji poszczególnych pracowników.

Ocena 360 stopni

Anonimowa diagnoza kompetencji, która weryfikuje kompetencje menedżerskie i postawę liderską w pracy na rzecz budowania silnego biznesu.

Testy DISC D3 – rozumienie różnic osobowości, które wspiera budowanie silnego biznesu

Testy DISC D3 to naukowy model zachowań, który wspiera zarządzanie we wszystkich kluczowych procesach HR – od rekrutacji, wdrożenia pracownika, przez podział ról w zespole, komunikację, zarządzenie konfliktem aż po planowanie rozwoju pracowników i organizacji (upskilling, reskilling), w tym samych liderów.

Testy DISC są dla Ciebie, jeśli chcesz:

Zatrudnić za pierwszym razem właściwą osobę na konkretne stanowisko

Podnieść efektywność zespołu, w tym sprzedażowego i obsługi klienta

Zatrzymać najlepszych pracowników` zarządzając nimi w zgodzie z ich potencjałem, wartościami, motywacją

Szybko i skutecznie wdrożyć zmiany w firmie wykorzystując w pełni potencjał pracowników

Rozwiązać konflikt wiedząc, jak godzić różnorodności w zespole

Rozwijać umiejętności przywódcze, osiągając przy tym cele biznesowe

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Ludzie są różni, ale ich zachowania bardzo przewidywalne, a to co ich motywuje do działania, da się w prosty sposób zdiagnozować i następnie wdrożyć taką strategię współpracy, która przyniesie wymierny efekt. Możesz to zrobić, wdrażając diagnozę DISC D3 do swojej organizacji.

Ocena 360 stopni – weryfikacja kompetencji menadżerskich i postawy liderskiej

Ocena 360 stopni to anonimowa diagnoza zachowań. Daje informację o tym, jak dany lider realizuje swoją rolę i rozwija zespół oraz jak bardzo postrzeganie siebie lidera jest spójne z tym, jak widzą go inni.

To punkt wyjścia do wsparcia go we wzmacnianiu postawy liderskiej, kompetencji menedżerskich i pełnej realizacji swojego potencjału.

Ocena 360 stopni są dla Ciebie, jeśli chcesz:

Poznać wpływ lidera na osoby, z którymi pracuje

Zaprojektować działania rozwojowe dostosowane do konkretnego lidera

Ookreślić kierunek rozwoju grupy liderskiej w Twojej firmie

Zweryfikować, jakie kompetencje w Twojej firmie stoją za sukcesem lidera

Kto korzysta z naszych usług?

Działy HR

Uczymy korzystania z narzędzia do mierzenia kompetencji miękkich i projektowania procesów i działań HR.

CEO

Wskazujemy, jak usprawnić procesy w organizacji, by nie tracić pieniędzy na nieefektywne działania.

Team Leaderzy

Dostarczamy informacje o pracownikach, które pozwolą w celowany sposób zarządzać zespołem, opierając się na faktach a nie tylko na intuicji.

Sprawdź, co mówią o nas inni

Testy DISC D3 to nie tylko naukowy model zachowań oraz narzędzie psychometryczne do wykorzystania w każdym procesie HR, ale również filozofia współpracy i podejścia do człowieka.

Nasz zespół managerów docenił czułość narzędzia DISC D3 w diagnozie potencjału poszczególnych osób i całego zespołu. Jesteśmy różni, stąd akceptacja, zrozumienie tej różnorodności jest ważne dla efektywnej pracy zespołu i realizacji wspólnego celu.

Agnieszka Warchoł

HR Manager

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

Z narzędzi EFFECTIVENESS korzystamy w prowadzonych przez nas procesach rekrutacyjnych, projektach skierowanych na rozwój talentów i dobór ścieżki kariery, rozwój kompetencji liderskich oraz podnoszenie jakości pracy zespołowej. W naszej relacji z firmą EFFECTIVENESS szczególnie cenimy to, że nie ogranicza się do zakupu produktu czy odbytego szkolenia certyfikacyjnego. Ta współpraca to wartościowa wymiana wiedzy, doświadczeń z dużym rozumieniem potrzeb Klienta i procesów biznesowych.

Agnieszka Krzemień

Right Management Leader

Jolanta Jastrzębska

Career&Talent Development Consultant

ManpowerGroup

Z firmą EFFECTIVENESS zrealizowaliśmy współpracę w zakresie wykorzystania badań kompetencji DISC D3 w komunikacji wewnętrznej i rekrutacji. Wiedza z badania DISC D3 stanowi dla mnie punkt wyjścia do przygotowywania strategii, które przynosi wymierne efekty dla całej firmy. Na uznanie zasługuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy, w tym otwartość i uważność na potrzeby Klienta.

Robert Wójcik

Dyrektor Zarządzający oddziałem

Bawaria Motors

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla nas diagnozę 360 Indicator w połączeniu z badaniem kompetencji DISC D3. Wyniki projektu badawczego pomogły nam w zdefiniowaniu, co już dziś jest naszą mocną stroną, jakimi wartościami się kierujemy, i w którym kierunku chcemy się rozwijać. A dodatkowo, stały się punktem wyjścia dla przeprowadzenia kolejnych działań na rzecz rozwoju kompetencji liderskich i jeszcze lepszej pracy zespołowej. Doceniam zespół EFFECTIVENESS za szybkość działania, uważność na nasze potrzeb i elastyczność w podejściu do realizacji założonych celów.

Magdalena Domagała

Dyrektor Działy Zasobów Ludzkich

Jungheinrich Polska

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla naszego działu HR certyfikację DISC i jest dostawcą tego narzędzia do diagnozy kompetencji w naszej organizacji. Praca z modelem pomaga lepiej rozumieć siebie i tych, z którymi współpracujemy, komunikować w sposób, który uszanuje potrzeby drugiej strony. Dodatkowo, analiza DISC pomaga zdefiniować mocne strony poszczególnych pracowników, wartości, jakie wnoszą do zespołu oraz to, jakiego wsparcia każdy z nas potrzebuje od innych, aby stawać się coraz silniejszym zespołem.

Marzena Borek

Szef Biur Rozwoju Pracowników i Organizacji

TAURON Obsługa Klienta

Czułości narzędzia i praktyczności jego zastosowania w codziennej współpracy doświadczył nasz zespół HR w czasie certyfikacji DISC D3 a następnie inne zespoły w firmie, które zaprosiliśmy do udziału w projekcie „Siła różnic w zespole”. Dziękujemy zespołowi EFFECTIVENESS za szybkość działania i elastyczność na każdym etapie współpracy.

Katarzyna Bucka

Head of HR&Recruitment w j-labs

j-labs Sp. Z o.o

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność. Wypełnij formularz lub zadzwoń: 534 455 903

W ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!

Często zadawane pytania

Tak, możemy przygotować certyfikację DISC D3 dla konkretnej grupy osób z danej firmy.

Certyfikacja DISC D3 ma charakter bezterminowy.

Tak, można używać naszych badań bez certyfikacji DISC D3. Raport z badania jest obszernie opisany, a jeśli coś w wyniku jest nie do końca jasne, oferujemy możliwość konsultacji. Jednak rekomendujemy odbycie certyfikacji DISC D3, żeby zdobyć umiejętność wykorzystywania informacji z DISC D3 we wszystkich procesach HR.

Ankieta i raport z badania jest dostępny w wielu językach, w tym po polsku oraz po angielsku. Z poziomu swego konta w każdej chwili można zmienić język raportu (np. z polskiego na angielski).

Nie, nasze testy nie mają terminu ważności i można je wykorzystać w odpowiednim dla siebie momencie przez całe życie.

Certyfikacja nie kończy się egzaminem, ale program certyfikacji jest tak sformułowany, żeby uczestnicy szkolenia zdobyli umiejętność interpretacji DISC D3.

Kilka minut po wypełnieniu badania; osoba wypełniająca badanie automatycznie otrzymuje email z linkiem do swego raportu lub dostęp do raportu może mieć wpierw inna wskazana osoba: pracownik HR czy manager.

Raport z badania DISC D3 został opracowany tak, by mogła go przeanalizować osoba, która wypełniała badanie. Nie ma zatem potrzeby udzielania informacji zwrotnej wszystkim osobom, łącznie z tymi, które nie otrzymały oferty pracy. Jeśli z jakiegoś powodu Klientowi czy kandydatowi zależy na tym, by udzielić informacji zwrotnej z badania, oczywiście można przeprowadzić taką sesję: pełną (50 min.) lub skróconą (20 min.).

Pracodawcy szukając właściwego kandydata do pracy, zwracają uwagę nie tylko na jego doświadczenie w zawodzie, ale również na jego kompetencje miękkie, takie jak:

  • Inteligencja emocjonalna.

  • Zarządzanie własny czasem.

  • Radzenie sobie ze stresem i presją.

  • Umiejętność pracy w grupie.

  • Kreatywność.

  • Umiejętność rozwiązywania problemów.

  • Chęć uczenia się.

  • Umiejętności interpersonalne.

  • I wiele, więcej.

Kompetencje miękkie są postrzegane na dzisiejszym rynku pracy, jako jedne z najbardziej wartościowych umiejętności u kandydatów. Czy to oznacza, że kompetencje miękkie stają się dla pracodawców właściwie ważniejsze niż kompetencje twarde (hard skills)? Umiejętności miękkie współcześnie często traktowane są na równi z umiejętnościami twardymi i wieloletnim doświadczeniem w CV. Dlaczego? Ponieważ umiejętności twarde, jak znajomość języka, obsługa komputera, czy prawo jazdy stosunkowo łatwo nadrobić. I choć wydaje się, że są one bardziej konkretne, namacalne, to pracodawcy szukają kandydatów, których pewne cechy charakteru sprawiają, że są oni znacznie lepsi od innych w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków. Jeżeli nie jesteś pewien jakie dokładnie kompetencje miękkie posiadasz, które umiejętności miękkie są Twoją mocną stroną i jak możesz je rozwijać, to napisz do nas. Najlepszym sposobem na rozwijanie umiejętności miękkich jest regularna ich praktyka. Pomożemy Ci je określić i damy wskazówki, jak pracować nad ich rozwojem.