Bezpłatna konsultacja

Doradztwo HR czyli nasze doświadczenie w kontekście wyzwań Twojej organizacji

Doradzamy we wszystkich procesach HR, a nasze działania prowadzą praktycy biznesu, którzy swoje rekomendacje opierają na wcześniejszej analizie wyników badań kompetencji w Twojej organizacji. Dzięki temu proponowane rozwiązania, kierunki działań będą pasować do kultury, wartości i potrzeb Twojej firmy.

Efektywność pracowników da się przewidzieć. Motywację pracowników da się poznać.

Organizacje łączy jedno: potrzebują zmotywowanych ludzi, biorących odpowiedzialność za to, nad czym pracują. Choć wydaje się, że zatrudniliśmy właściwych pracowników, to zdarza się, że oni nagle odchodzą, pojawia się spadek motywacji, problem w komunikacji lub brak odpowiedniej postawy.

Przyczyną jest niedopasowanie do kultury organizacji, danej roli czy przełożonego oraz zarządzanie pracownikami w oderwaniu od ich profilu osobowości, czyli tego, jakiego podejścia, jakiej komunikacji potrzebują, by realizować swoje zadania i mieć poczucie satysfakcji z pracy.

EFFECTIVENESS, opierając się na wynikach testów kompetencji, wspiera w podejmowaniu właściwych decyzji rekrutacyjnych i skutecznym wdrożeniu do pracy, podnoszeniu jakości współpracy i rozwijaniu poszczególnych współpracowników w spójności z celami organizacji.

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność. Wypełnij formularz lub zadzwoń: 534 455 903

W ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!

Skuteczne doradztwo HR, czyli jak pracujemy?

Rekomendujemy nie to, co nam się wydaje, że będzie dla Ciebie dobre w zarządzaniu zasobami ludzkimi i niezbędne do motywowania pracowników, ale to, co faktycznie się sprawdzi w Twojej organizacji i pomoże w rozwoju pracownika.

Doradztwo HR w czterech krokach

Nasze usługi rozpoczynamy od analizy potrzeb, diagnozy zachowań i postaw pracowników; na te informacje nakładamy nasze doświadczenie w biznesie, by dostarczyć Ci rozwiązanie, które będzie wspierało Twój cel i projekt.

Działy HR

Uczymy korzystania z narzędzia do mierzenia kompetencji miękkich i projektowania procesów i działań HR.

Analiza problemu

Przeprowadzenie diagnozy DISC D3, analiza wyników badania i innych dostarczonych nam materiałów.

Rekomendacja

Rekomendacja działań wspierających zdefiniowany problem.

Wdrożenie

Wdrożenie usługi przez EFFECTIVENESS bądź przygotowanie wewnętrznego zespołu do realizacji. Nasze doradztwo HR obejmuje takie obszary wsparcia - szkolenie, mentor coaching lub konsultacje.

dwie młode, uśmiechnięte, elegancko ubrane kobiety, które rozmawiają

Fundamentem naszych działań jest diagnoza DISC D3

DISC D3 to naukowy model zachowań, narzędzie do diagnozy oraz pomiaru kompetencji, które mają znaczenie w środowisku pracy i przekładają się na jakość pracy zespołowej i osobistą efektywność pracownika.

W związku z tym, że jest to międzynarodowy model i bada uniwersalne zachowania pracowników, wartości i postawy, ma zastosowanie we wszystkich branżach, organizacjach, na każdym rynku w każdej kulturze.

Testy DISC D3

Narzędzie psychometryczne w oparciu o model DISC do wykorzystania w każdym procesie HR, od rekrutacji, przez mierzenie elementów zaangażowania w pracy po rozwój kompetencji poszczególnych pracowników.

Ocena 360 stopni

Anonimowa diagnoza kompetencji, która weryfikuje kompetencje menedżerskie i postawę liderską w pracy na rzecz budowania silnego biznesu.

Kto korzysta z naszych usług?

Działy HR

Uczymy korzystania z narzędzia do mierzenia kompetencji miękkich i projektowania procesów i działań HR.

CEO

Wskazujemy, jak usprawnić procesy w organizacji, by nie tracić pieniędzy na nieefektywne działania.

Team Leaderzy

Dostarczamy informacje o pracownikach, które pozwolą w celowany sposób zarządzać zespołem, opierając się na faktach a nie tylko na intuicji.

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Ludzie są różni, ale ich zachowania bardzo przewidywalne, a to co ich motywuje do działania, da się w prosty sposób zdiagnozować i następnie wdrożyć taką strategię współpracy, która przyniesie wymierny efekt. Możesz to zrobić, wdrażając diagnozę DISC D3 do swojej organizacji.

Sprawdź, co mówią o nas inni

Testy DISC D3 to nie tylko naukowy model zachowań oraz narzędzie psychometryczne do wykorzystania w każdym procesie HR, ale również filozofia współpracy i podejścia do człowieka.

Nasz zespół managerów docenił czułość narzędzia DISC D3 w diagnozie potencjału poszczególnych osób i całego zespołu. Jesteśmy różni, stąd akceptacja, zrozumienie tej różnorodności jest ważne dla efektywnej pracy zespołu i realizacji wspólnego celu.

Agnieszka Warchoł

HR Manager

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

Z narzędzi EFFECTIVENESS korzystamy w prowadzonych przez nas procesach rekrutacyjnych, projektach skierowanych na rozwój talentów i dobór ścieżki kariery, rozwój kompetencji liderskich oraz podnoszenie jakości pracy zespołowej. W naszej relacji z firmą EFFECTIVENESS szczególnie cenimy to, że nie ogranicza się do zakupu produktu czy odbytego szkolenia certyfikacyjnego. Ta współpraca to wartościowa wymiana wiedzy, doświadczeń z dużym rozumieniem potrzeb Klienta i procesów biznesowych.

Agnieszka Krzemień

Right Management Leader

Jolanta Jastrzębska

Career&Talent Development Consultant

ManpowerGroup

Z firmą EFFECTIVENESS zrealizowaliśmy współpracę w zakresie wykorzystania badań kompetencji DISC D3 w komunikacji wewnętrznej i rekrutacji. Wiedza z badania DISC D3 stanowi dla mnie punkt wyjścia do przygotowywania strategii, które przynosi wymierne efekty dla całej firmy. Na uznanie zasługuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy, w tym otwartość i uważność na potrzeby Klienta.

Robert Wójcik

Dyrektor Zarządzający oddziałem

Bawaria Motors

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla nas diagnozę 360 Indicator w połączeniu z badaniem kompetencji DISC D3. Wyniki projektu badawczego pomogły nam w zdefiniowaniu, co już dziś jest naszą mocną stroną, jakimi wartościami się kierujemy, i w którym kierunku chcemy się rozwijać. A dodatkowo, stały się punktem wyjścia dla przeprowadzenia kolejnych działań na rzecz rozwoju kompetencji liderskich i jeszcze lepszej pracy zespołowej. Doceniam zespół EFFECTIVENESS za szybkość działania, uważność na nasze potrzeb i elastyczność w podejściu do realizacji założonych celów.

Magdalena Domagała

Dyrektor Działy Zasobów Ludzkich

Jungheinrich Polska

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla naszego działu HR certyfikację DISC i jest dostawcą tego narzędzia do diagnozy kompetencji w naszej organizacji. Praca z modelem pomaga lepiej rozumieć siebie i tych, z którymi współpracujemy, komunikować w sposób, który uszanuje potrzeby drugiej strony. Dodatkowo, analiza DISC pomaga zdefiniować mocne strony poszczególnych pracowników, wartości, jakie wnoszą do zespołu oraz to, jakiego wsparcia każdy z nas potrzebuje od innych, aby stawać się coraz silniejszym zespołem.

Marzena Borek

Szef Biur Rozwoju Pracowników i Organizacji

TAURON Obsługa Klienta

Czułości narzędzia i praktyczności jego zastosowania w codziennej współpracy doświadczył nasz zespół HR w czasie certyfikacji DISC D3 a następnie inne zespoły w firmie, które zaprosiliśmy do udziału w projekcie „Siła różnic w zespole”. Dziękujemy zespołowi EFFECTIVENESS za szybkość działania i elastyczność na każdym etapie współpracy.

Katarzyna Bucka

Head of HR&Recruitment w j-labs

j-labs Sp. Z o.o

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność. Wypełnij formularz lub zadzwoń: 534 455 903

W ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!

Często zadawane pytania

Działania w obszarze HR, które proponujemy Klientom, są szyte na miarę, dlatego najpierw potrzebujemy dobrze Cię poznać. Na spotkaniu wprowadzającym zadamy Ci kilka pytań, których celem będzie dokładne poznanie Twoich potrzeb, potrzeb Twojej organizacji, zrozumienie, co jest na ten moment największym wyzwaniem, jakie obszary wymagają poprawy i jakie przesłanki stoją za tym, że właśnie teraz została podjęta decyzja o wprowadzeniu modelu DISC D3 do organizacji oraz jakie cele prowadzonymi działaniami chcemy osiągnąć.

Na wyniki nie trzeba długo czekać. Raport z testu DISC D3 jest generowany automatycznie po zakończeniu wypełniania ankiety i jest wysyłany od razu na mail wprowadzony do systemu.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z EFFECTIVENESS, cały czas będziemy wsparciem w procesie wdrażania naszych rozwiązań do Twojej organizacji. Nie zostawimy Cię z niczym samej/samego. Jeśli zajdzie potrzeba szybkiej konsultacji, jesteśmy pod telefonem i odpowiadamy na bieżące potrzeby naszych Klientów tak szybko, jak to możliwe. To wyróżnia nas na rynku. Dodatkowo mamy bardzo dużą bazę materiałów, do których będziesz mieć dostęp. Możesz się nimi wspierać i używać w pracy z DISC D3.

Model DISC D3 sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z człowiekiem, a więc w każdym biznesie. Na spotkaniu wprowadzającym dokładnie zbadamy potrzeby Twojej firmy, bym móc zaproponować jak najbardziej optymalne rozwiązania w tym konkretnym przypadku. Wskażemy, w których procesach HR warto wdrożyć badanie, jak do tego przygotować zespół i co zrobić, by firma rzeczywiście korzystała z informacji z badania.

W naszym doradztwie personalnym podstawą jest DISC D3, czyli naukowy model zachowań, który pozwala zdiagnozować kompetencje i postawy pracowników oraz dostarcza wiele innych analiz, które są przydane w miejscu pracy. Proces współpracy jest tak zaprojektowany, aby najpierw zidentyfikować obszary, które w zarządzaniu zasobami ludzkimi wymagają poprawy. Następnie poprzez szkolenia, warsztaty, mentor coaching lub konsultacje pomagamy Twoim specjalistom HR pokonać wyzwania z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, z którymi na co dzień się mierzą. Proponowane przez nas rozwiązania są oparte o najlepsze praktyki na rynku, a zmiany, które wprowadzamy do organizacji mają realny wpływ na efektywność pracowników. Wszystko to sprawia, że nasze doradztwo HR jest jedną z najbardziej wartościowych inwestycji dla firmy.