Doradztwo HR - nasze doświadczenie w kontekście wyzwań Twojej organizacji

Doradzamy we wszystkich procesach HR, a nasze działania prowadzą praktycy biznesu, którzy swoje rekomendacje opierają na wcześniejszej analizie wyników badań kompetencji w Twojej organizacji. Dzięki temu proponowane rozwiązania, kierunki działań w obszarze hr będą pasować do kultury, wartości i potrzeb Twojej firmy.

Efektywność pracowników da się przewidzieć. Motywację pracowników da się poznać.

Organizacje są różne, mają różne wartości czy podejście do prowadzenia biznesu, sprzedaży produktów klientom, ale łączy je jedno: potrzebują zmotywowanych ludzi, biorących odpowiedzialność za to, nad czym pracują, ponieważ zasoby ludzkie to wartość każdej firmy. I choć wydaje się, że zatrudniliśmy właściwych pracowników, to dlaczego zdarza się, że nagle odchodzą, pojawia się spadek motywacji, problem w komunikacji lub brak odpowiedniej postawy? A ich zachowania wymagają poprawy?

Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że przyczyną jest niedopasowanie do kultury organizacji, danej roli czy przełożonego oraz zarządzanie pracownikami w oderwaniu od ich profilu osobowości, czyli tego, jakiego podejścia, jakiej komunikacji potrzebują, by realizować swoje zadania i mieć poczucie satysfakcji z pracy. EFFECTIVENESS, opierając się na wynikach testów kompetencji, wspiera w podejmowaniu właściwych decyzji rekrutacyjnych i skutecznym wdrożeniu do pracy, podnoszeniu jakości współpracy i rozwijaniu poszczególnych współpracowników w spójności z celami organizacji.

Szukasz rozwiązań, które podniosą skuteczność procesów HR?

Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci, jak wdrożyć diagnozę kompetencji w Twojej firmie

Skuteczne doradztwo HR, czyli jak pracujemy?

Rekomendujemy nie to, co nam się wydaje, że będzie dla Ciebie dobre w zarządzaniu zasobami ludzkimi i niezbędne do motywowania pracowników, ale to, co faktycznie się sprawdzi w Twojej organizacji i pomoże w rozwoju pracownika. Jak to możliwe? Nasze usługi rozpoczynamy od analizy potrzeb, diagnozy zachowań i postaw pracowników; na te informacje nakładamy nasze doświadczenie w biznesie, by dostarczyć Ci rozwiązanie, które będzie wspierało Twój cel i projekt.

Doradztwo HR w czterech krokach

Diagnoza potrzeb

Poznanie i zrozumienie, z czym się mierzysz, określenie i wskazanie, jakich informacji będziemy potrzebować, żeby zarekomendować kolejne działania.

Analiza problemu

Przeprowadzenie diagnozy DISC D3, analiza wyników badania i innych dostarczonych nam materiałów.

Rekomendacja

Rekomendacja działań wspierających zdefiniowany problem.

Wdrożenie

Wdrożenie usługi przez EFFECTIVENESS bądź przygotowanie wewnętrznego zespołu do realizacji. Obszary wsparcia - szkolenie, mentor coaching, doradztwo lub konsultacje.

Fundamentem naszych działań jest diagnoza DISC D3

DISC D3 to naukowy model zachowań, narzędzie do diagnozy oraz pomiaru kompetencji, które mają znaczenie w środowisku pracy i przekładają się na jakość pracy zespołowej i osobistą efektywność pracownika. W związku z tym, że jest to międzynarodowy model i bada uniwersalne zachowania pracowników, wartości i postawy, ma zastosowanie we wszystkich branżach, organizacjach, na każdym rynku w każdej kulturze.

Testy i badania

Nasze testy i badania wspierają w rozumieniu różnic osobowości i wykorzystywaniu wiedzy na temat zachowań, wartości i postaw we właściwym doborze pracowników, podnoszeniu jakości współpracy, rozwoju pracownika i rozwijaniu postawy liderskiej.

Model DISC D3 i ocena 360 stopni wspierają budowanie silnego biznesu, jednocześnie dając przestrzeń na bardzo indywidualne podejście do człowieka.

Testy DISC D3

Narzędzie psychometryczne w oparciu o model DISC do wykorzystania w każdym procesie HR, od rekrutacji, przez mierzenie elementów zaangażowania w pracy po rozwój kompetencji poszczególnych pracowników.

Ocena 360 stopni

Anonimowa diagnoza kompetencji, która weryfikuje kompetencje menedżerskie i postawę liderską w pracy na rzecz budowania silnego biznesu.

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Ludzie są różni, ale ich zachowania bardzo przewidywalne, a to, co ich motywuje do działania, da się w prosty sposób zdiagnozować i następnie wdrożyć taki proces i strategię współpracy, która przyniesie wymierny efekt. Możesz to zrobić, wdrażając diagnozę DISC D3 do obszarów rozwoju pracowników i liderów w swojej organizacji.

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!