Szkolenia dla menedżerów Everest lidera - czyli trening kompetencji uwzględniający Twój profil osobowości

Ludzie są różni, organizacje są różne, stąd nie ma jednej skutecznej strategii zarządzania i współpracy. Kluczem do efektywności menedżerskiej jest świadomość swego stylu liderskiego – mocnych stron, jak i ograniczeń oraz nauczenie się wywierania pozytywnego wpływu na innych. Nasze szkolenie to praca nad poszczególnymi kompetencjami menedżerskimi, ale z uwzględnieniem Twego profilu osobowości, tak byś mógł rozwijać się, wykorzystując swoje najlepsze zasoby, bez wchodzenia w utarte schematy.

Szkolenie Everest lidera to lepsze rozumienie zachowań i motywacji pracowników

Czy zdarzyło Ci się, że mimo zapewnień o lojalności i zaangażowaniu, pracownik nagle odchodzi? Jesteś zmęczony konfliktami w zespole czy niską motywacją do pracy i zastanawiasz się, jak pobudzić zaangażowanie i właściwą postawę? A może Twój zespół się rozwija, nie masz już tak dużo czasu na poznanie pracowników, ich motywacji, potrzeb i szukasz klucza do pracy z różnymi osobowościami i rozwoju poszczególnych współpracowników?

Szkolenie dla menedżerów Everest lidera wspiera rozumienie różnych osobowości, dając odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzie robią to, co robią, mówią to, co mówią, podejmują takie, a nie inne decyzje. Praca z profilami osobowości pomaga w określeniu, jakiego wsparcia czy stylu współpracy potrzebują od menedżera w miejscu pracy poszczególne osoby (zwykle różne od niego), by nawet w trudnych sytuacjach utrzymać wysoki poziom zaangażowania, jak przewidzieć nieporozumienia lub jak konstruktywnie na nie odpowiedzieć.

Dlaczego warto zamówić szkolenia dla menedżerów?

Poznanie profilu liderskiego

ogłębienie świadomości swoich mocnych i słabszych stron w kontekście kompetencji menadżerskich, w tym delegowanie zadań, wsparcie, dbanie o standardy, egzekwowanie obowiązków, rozwój kompetencji etc.

zrozumienie, jak inni mogą mnie postrzegać i dlaczego?

wypracowanie planu działania, by zdobyć odpowiednie kompetencje

Praca nad wzmocnieniem skuteczności w 8 obszarach efektywnego menedżera , w tym:

delegowanie

wsparcie i motywowanie

dbałość o standardy

nagradzanie

Strategia na rozwój osobisty pasująca do profilu osobowości menedżera

zarządzanie różnorodnością i komunikacja z pracownikami jest ważna, ale skupiamy się na tym, jak współczesny menedżer o konkretnym profilu DISC będzie naturalnie komunikować się z pracownikami, co będzie jego mocną stroną, ale i co będzie przeszkodą, na co powinien zwrócić uwagę w kontakcie z osobami o różnych stylach DISC

menedżer ma delegować, ale skupiamy się na tym, jakie elementy delegowania będą przychodzić mu z łatwością (biorąc pod uwagę praktyczne narzędzia, jak profil DISC D3) a co będzie wyzwaniem i jak sobie z nim poradzić etc.

menedżer ma udzielać informacji zwrotnej, ale skupiamy się na tym: jak często, w jakiej formie warto to robić, uwzględniając swój profil zachowania oraz profil danego pracownika.

Narzędzia i materiały do wykorzystania po szkoleniu:

Model DISC D3

Analiza zespołu

Identyfikacja kluczowych zachowań (punkt wyjścia do rekrutacji i rozwoju kompetencji pracowników)

Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i zachowaniami

Scenariusze spotkań zespołu

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Dlaczego jedni wychodzą z inicjatywą a inni działają reaktywnie, jedni skupiają się na możliwościach a inni na problemach? Dlaczego z jednymi rozumiesz się bez słów, a współpraca z innymi jest prawdziwym wyzwaniem? Czy zachowania pracowników można mierzyć i przewidzieć?

Zastanawiasz się, czy szkolenie Everest lidera jest dla Ciebie?

Szkolenie Everest lidera jest dla Ciebie, jeśli:

Chcesz pogłębić świadomość tego, dzięki jakim kompetencjom jesteś tu gdzie jesteś i jak możesz rozwijać swój potencjał liderski

Chcesz nauczyć się współpracy z osobami o różnych osobowościach

Zachodzisz w głowę, jak motywować pracowników (to nie zawsze są pieniądze!)

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie rozwiązywać konflikty w zespole i jak im zapobiegać

Trening menedżerski Everest lidera nie jest dla Ciebie, jeśli:

Nie chcesz nic zmieniać w stylu zarządzania zasobami ludzkimi

Chcesz być tylko menedżerem zadań i procesów a nie liderem zespołu

Chcesz tracić czas i pieniądze na współpracę z niewłaściwymi osobami

Planujesz w zarządzaniu polegać tylko na intuicji, pomijając fakty

Everest lidera. O wartościach, silnym zespole i skutecznym przywództwie

W książce znajdziesz odpowiedź na pytania:

Sprawdź, co mówią o nas inni

Testy DISC D3 to nie tylko naukowy model zachowań oraz narzędzie psychometryczne do wykorzystania w każdym procesie HR, ale również filozofia współpracy i podejścia do człowieka.

Nasz zespół managerów docenił czułość narzędzia DISC D3 w diagnozie potencjału poszczególnych osób i całego zespołu. Jesteśmy różni, stąd akceptacja, zrozumienie tej różnorodności jest ważne dla efektywnej pracy zespołu i realizacji wspólnego celu.

Agnieszka Warchoł

HR Manager

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

Z narzędzi EFFECTIVENESS korzystamy w prowadzonych przez nas procesach rekrutacyjnych, projektach skierowanych na rozwój talentów i dobór ścieżki kariery, rozwój kompetencji liderskich oraz podnoszenie jakości pracy zespołowej. W naszej relacji z firmą EFFECTIVENESS szczególnie cenimy to, że nie ogranicza się do zakupu produktu czy odbytego szkolenia certyfikacyjnego. Ta współpraca to wartościowa wymiana wiedzy, doświadczeń z dużym rozumieniem potrzeb Klienta i procesów biznesowych.

Agnieszka Krzemień

Right Management Leader

Jolanta Jastrzębska

Career&Talent Development Consultant

ManpowerGroup

Z firmą EFFECTIVENESS zrealizowaliśmy współpracę w zakresie wykorzystania badań kompetencji DISC D3 w komunikacji wewnętrznej i rekrutacji. Wiedza z badania DISC D3 stanowi dla mnie punkt wyjścia do przygotowywania strategii, które przynosi wymierne efekty dla całej firmy. Na uznanie zasługuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy, w tym otwartość i uważność na potrzeby Klienta.

Robert Wójcik

Dyrektor Zarządzający oddziałem

Bawaria Motors

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla nas diagnozę 360 Indicator w połączeniu z badaniem kompetencji DISC D3. Wyniki projektu badawczego pomogły nam w zdefiniowaniu, co już dziś jest naszą mocną stroną, jakimi wartościami się kierujemy, i w którym kierunku chcemy się rozwijać. A dodatkowo, stały się punktem wyjścia dla przeprowadzenia kolejnych działań na rzecz rozwoju kompetencji liderskich i jeszcze lepszej pracy zespołowej. Doceniam zespół EFFECTIVENESS za szybkość działania, uważność na nasze potrzeb i elastyczność w podejściu do realizacji założonych celów.

Magdalena Domagała

Dyrektor Działy Zasobów Ludzkich

Jungheinrich Polska

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla naszego działu HR certyfikację DISC i jest dostawcą tego narzędzia do diagnozy kompetencji w naszej organizacji. Praca z modelem pomaga lepiej rozumieć siebie i tych, z którymi współpracujemy, komunikować w sposób, który uszanuje potrzeby drugiej strony. Dodatkowo, analiza DISC pomaga zdefiniować mocne strony poszczególnych pracowników, wartości, jakie wnoszą do zespołu oraz to, jakiego wsparcia każdy z nas potrzebuje od innych, aby stawać się coraz silniejszym zespołem.

Marzena Borek

Szef Biur Rozwoju Pracowników i Organizacji

TAURON Obsługa Klienta

Czułości narzędzia i praktyczności jego zastosowania w codziennej współpracy doświadczył nasz zespół HR w czasie certyfikacji DISC D3 a następnie inne zespoły w firmie, które zaprosiliśmy do udziału w projekcie „Siła różnic w zespole”. Dziękujemy zespołowi EFFECTIVENESS za szybkość działania i elastyczność na każdym etapie współpracy.

Katarzyna Bucka

Head of HR&Recruitment w j-labs

j-labs Sp. Z o.o

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!