Testy DISC D3 - Rozwiń potencjał pracowników

Ludzie są różni, ale przewidywalnie różni. Test DISC D3 to narzędzie rekrutacyjne, dzięki któremu dopasujesz kandydata do kultury Twojej firmy. DISC D3 to też test kompetencji, który niesie precyzyjne informacje o tym, jaką unikalną wartość wnosi dany pracownik, jaką rolę w zespole i miejscu pracy preferuje pełnić i na co zwracać uwagę, chcąc rozwijać jego potencjał (styl zarządzania, benefity, wyzwania, zakres szkoleń etc.).

Test DISC D3 - zadbaj o wysoki poziom zaangażowania pracowników

Im wyższe zaangażowanie pracowników, tym wyższy wynik finansowy organizacji. Należy pamiętać, że zaangażowanie nie jest tożsame z satysfakcją z pracy czy przywiązaniem do firmy. To bodziec, który motywuje tak, że pracownik sam z siebie chce dawać to, co ma najlepszego do zaoferowania i bierze osobistą odpowiedzialność za zadania i jakość współpracy.

DISC D3 dostarczy precyzyjne informacje ważne m.in. w rekrutacji (przewidywanie efektywności kandydatów w danej kulturze organizacyjnej, tym co demotywuje daną osobę), w zadbaniu o komunikację (diagnoza preferowanych stylów komunikacji i źródeł potencjalnych nieporozumień) czy rozwoju kompetencji liderskich (strategia współpracy z pracownikami o różnych stylach komunikacji, budowanie zespołu, świadomość tego, co ich motywuje, jakiego podejścia potrzebują poszczególni współpracownicy, by byli zaangażowani) etc.

DISC vs DISC D3 – czym to się różni?

Wykorzystując metaforę góry lodowej, test kompetencji DISC D3 bada nie tylko zachowanie danej osoby, które da się zaobserwować w każdej firmie gołym okiem, np. preferowany styl komunikacji, relacji, zachowania ludzi w kryzysowych sytuacjach, postawa proaktywna, reaktywna, ale też to, co jest poniżej poziomu wody, czego nie widać, a co wpływa na zachowania (preferowane role zespołowe TEAMS, wartości VALUES, wewnętrzne motywacje BAI).

Poszczególne warstwy badania odpowiadają na następujące pytania:

DISC

 Jak się komunikuję? Jak się zachowuję? Jak odpowiadam na zachowania innych?

TEAMS

Jakie są moje mocne strony?

VALUES

Dlaczego tak działam? Dlaczego podejmuję takie decyzje?

BAI

Dlaczego tego oczekuję? W którym kierunku zmierzam?

Dzięki badaniu DISC D3 wiemy, dlaczego 2 osoby o bardzo podobnym czy wręcz identycznym profilu DISC, podejmują inne decyzje, mają inne style zachowań, co innego wpływa na poziom ich długofalowego zaangażowania, w innym stylu prowadzą zespoły czy wykazują inny poziom skuteczności w sprzedaży itd.

Zobacz, w których obszarach wystarczy DISC, a w których sam DISC to za mało.

DISC
DISC D3
Diagnoza stylu komunikacji
Diagnoza stylu sprzedaży i obsługi klienta
Diagnoza preferowanych ról zespołowych
Diagnoza wartości i postaw
Motywacje zachowań
Zastosowanie w rekrutacji
Komunikacja zmiany
Rozwój kompetencji liderskich
Planowane ścieżki kariery
Wskazanie źródła spadku zaangażowania
Diagnoza źródła konfliktu
Rozwój talentów

W EFFECTIVENESS możesz zamówić zarówno test DISC i DISC D3

Odpowiedni rodzaj testu dobierzemy, uwzględniając Twoje potrzeby i cel, jaki ma przynieść przeprowadzenie testu DISC

Jeśli chcesz wdrożyć model DISC D3 do swojej organizacji, wypełnij poniższy formularz. Przeprowadzimy Cię przez cały proces wdrożenia i odpowiemy na wszystkie pytania.

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!

Sprawdź nasze pozostałe usługi

Doradztwo HR

Doradzamy we wszystkich procesach HR, a nasze działania prowadzą praktycy biznesu, którzy swoje rekomendacje opierają na wcześniejszej analizie wyników badań kompetencji w Twojej organizacji.

Certyfikacja DISC D3

Zdobycie umiejętności pracy z modelem DISC i klucz do wdrożenia informacji o różnicach osobowości we wszystkich procesach HR.

Szkolenia dla menedżerów

Rozwój kompetencji menedżera dopasowany do profilu jego osobowości: mocne i słabsze strony.

Szkolenia dla zespołów

Wsparcie w podniesieniu jakości współpracy, komunikacji, poziomu zaangażowania i brania osobistej odpowiedzialności za wspólny cel.