Szkolenia dla zespołów Siła różnic w zespole – wyższa jakość komunikacji

Doświadczenie pokazuje, że jakość współpracy, komunikacji członków zespołu jest wypadkową kombinacji różnych osobowości w zespole i tego, co się dzieje w interakcji między nimi. To tu znajdziemy rozumienie tego, dlaczego z jednymi w zespole dobrze nam się współpracuje, a zarządzanie zespołem innych ludzi może być wyzwaniem; dlaczego mimo szczegółowo zaplanowanej pracy nad projektem pojawiają się problemy w procesie komunikacji z braniem osobistej odpowiedzialności za swój zakres prac i wspólne cele w zespole, niespodziewane trudności, jak spadek motywacji, problem w komunikacji etc. To typowe wyzwania w pracy zespołowej, z pomocą którym przychodzi rozumienie różnic osobowości (model DISC D3).

Siła różnic w zespole - Mniej konfliktów, więcej porozumienia

Gdzie jest porozumienie, tam jest siła (dr Sanford Kulkin) i tego porozumienia potrzebują członkowie zespołu, by realizować wspólny cel; ale porozumienie to nie ślepa zgoda na to, o co ktoś prosi, czy czego oczekuje. Porozumienie to wiara w działania, decyzje współpracownika zwykle różnego ode mnie. I choć może wydawać się to tak oczywiste, to właśnie fakt tego, że jesteśmy różni, generuje wyzwania we współpracy, co się naturalnie dzieje (czy zadzieje wcześniej, czy później) w każdym zespole. Jak zatem różnice w zespole przełożyć na jego siłę i efektywną komunikację?

Uczestnicy szkolenia poznają model DISC D3 w praktyce, pogłębiają świadomość nie tylko tego, jaki mają styl komunikacji i style zachowań, ale również jaką wartość wnoszą do tego konkretnego zespołu, co stoi za decyzjami ich i członków zespołu oraz co ich motywuje i daje satysfakcję z pracy, oraz jak różne profile osobowości oddziałują na siebie, by w efekcie móc stworzyć zgrany zespół.

Zespół doświadczy, jak podobieństwa i różnice w ich profilach przejawiają w codziennej współpracy, tego jak zmienia się praca zespołowa, jaki wpływ mogą wywierać na osoby do nich podobne, a jeszcze bardziej na osoby od nich różne. Grupa wspierana przez trenera będzie miała przestrzeń do rozmowy, refleksji, lepszego poznania siebie oraz siebie nawzajem i wypracowania kontaktu współpracy – zachowań i postaw wspierających wspólnych cel. Przepływ informacji i komunikacja w zespole wchodzą na wyższy poziom. 

Dlaczego warto zamówić szkolenie dla zespołów?

Podniesienie jakości komunikacji

Zaczynamy lepiej się komunikować, rozumiejąc różnice w stylach komunikacji

Zwiększenie zaangażowania

Ludzie angażują się we wspólną pracę, jeśli czują się usłyszani, docenieni i robią to, w czym są naprawdę mocni

Profilaktyka nieporozumień

Rozumiejąc zachowania i motywacje swoje i współpracowników, skupiamy się na tym, co się rzeczywiście zadziało a nie na tym, co mi się wydaje, że się zadziało

Wypracowanie strategii współpracy

Zespół lepiej pracuje, kiedy wspólnie umówi się na to, jakiej współpracy potrzebuje a czego we współpracy nie akceptuje

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Dlaczego ludzie robią to, co robią, mówią to, co mówią? Dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzje? Dlaczego z jednymi w zespole może Ci się bardzo dobrze współpracować, a praca z innymi może być wyzwaniem i co z tym zrobić? Dlaczego jedni trzymają się ustaleń, a inni z dnia na dzień potrafią je zmieniać i jaką postawę przyjąć w takich sytuacjach?

Zastanawiasz się, czy szkolenie Siła różnic w zespole jest dla Ciebie?

Szkolenie Siła różnic w zespole jest dla Ciebie, jeśli:

Skuteczna komunikacja jest tym o co chcesz zadbać w zespole

Zależy Ci na tym, by zespół lepiej rozumiał intencje lidera a lider intencje współpracowników

Szukasz pomysłu na to, jak nauczyć zespół radzić sobie z nieporozumieniami

Zależy Ci na tym, by w zespole było więcej szacunku, konstruktywnej informacji zwrotnej a mniej emocji

Szkolenie Siła różnic w zespole nie jest dla Ciebie, jeśli:

Nie wierzysz w to, że jakość współpracy przekłada się na poziom realizacji celów

Oczekujesz zmian od innych, ale na pewno nie od siebie

Oczekujesz, że jedno szkolenie z komunikacji wszystko załatwi w kwestii współpracy

Uważasz, że praca to praca i nie ma tu miejsca na emocje i człowieka

Siła różnic w zespole. Jak indywidualne potrzeby i motywacje przekuć na wartość i wspólny cel

W książce znajdziesz odpowiedź na pytania:

Sprawdź, co mówią o nas inni

Testy DISC D3 to nie tylko naukowy model zachowań oraz narzędzie psychometryczne do wykorzystania w każdym procesie HR, ale również filozofia współpracy i podejścia do człowieka.

Nasz zespół managerów docenił czułość narzędzia DISC D3 w diagnozie potencjału poszczególnych osób i całego zespołu. Jesteśmy różni, stąd akceptacja, zrozumienie tej różnorodności jest ważne dla efektywnej pracy zespołu i realizacji wspólnego celu.

Agnieszka Warchoł

HR Manager

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

Z narzędzi EFFECTIVENESS korzystamy w prowadzonych przez nas procesach rekrutacyjnych, projektach skierowanych na rozwój talentów i dobór ścieżki kariery, rozwój kompetencji liderskich oraz podnoszenie jakości pracy zespołowej. W naszej relacji z firmą EFFECTIVENESS szczególnie cenimy to, że nie ogranicza się do zakupu produktu czy odbytego szkolenia certyfikacyjnego. Ta współpraca to wartościowa wymiana wiedzy, doświadczeń z dużym rozumieniem potrzeb Klienta i procesów biznesowych.

Agnieszka Krzemień

Right Management Leader

Jolanta Jastrzębska

Career&Talent Development Consultant

ManpowerGroup

Z firmą EFFECTIVENESS zrealizowaliśmy współpracę w zakresie wykorzystania badań kompetencji DISC D3 w komunikacji wewnętrznej i rekrutacji. Wiedza z badania DISC D3 stanowi dla mnie punkt wyjścia do przygotowywania strategii, które przynosi wymierne efekty dla całej firmy. Na uznanie zasługuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy, w tym otwartość i uważność na potrzeby Klienta.

Robert Wójcik

Dyrektor Zarządzający oddziałem

Bawaria Motors

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla nas diagnozę 360 Indicator w połączeniu z badaniem kompetencji DISC D3. Wyniki projektu badawczego pomogły nam w zdefiniowaniu, co już dziś jest naszą mocną stroną, jakimi wartościami się kierujemy, i w którym kierunku chcemy się rozwijać. A dodatkowo, stały się punktem wyjścia dla przeprowadzenia kolejnych działań na rzecz rozwoju kompetencji liderskich i jeszcze lepszej pracy zespołowej. Doceniam zespół EFFECTIVENESS za szybkość działania, uważność na nasze potrzeb i elastyczność w podejściu do realizacji założonych celów.

Magdalena Domagała

Dyrektor Działy Zasobów Ludzkich

Jungheinrich Polska

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla naszego działu HR certyfikację DISC i jest dostawcą tego narzędzia do diagnozy kompetencji w naszej organizacji. Praca z modelem pomaga lepiej rozumieć siebie i tych, z którymi współpracujemy, komunikować w sposób, który uszanuje potrzeby drugiej strony. Dodatkowo, analiza DISC pomaga zdefiniować mocne strony poszczególnych pracowników, wartości, jakie wnoszą do zespołu oraz to, jakiego wsparcia każdy z nas potrzebuje od innych, aby stawać się coraz silniejszym zespołem.

Marzena Borek

Szef Biur Rozwoju Pracowników i Organizacji

TAURON Obsługa Klienta

Czułości narzędzia i praktyczności jego zastosowania w codziennej współpracy doświadczył nasz zespół HR w czasie certyfikacji DISC D3 a następnie inne zespoły w firmie, które zaprosiliśmy do udziału w projekcie „Siła różnic w zespole”. Dziękujemy zespołowi EFFECTIVENESS za szybkość działania i elastyczność na każdym etapie współpracy.

Katarzyna Bucka

Head of HR&Recruitment w j-labs

j-labs Sp. Z o.o

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!