Pocast

odcinek

#73

Komunikacja bez barier, czy to jest możliwe? Po czym poznać, że komunikacja w zespole jest dobra? Jak ją usprawniać?

O tym wszystkim dyskutuję wspólnie z Przemkiem Witką, Agile Coachem w firmie Dynatrace, autrem podcastu „Agile dla managera”, jak również współtwórcą gry ScrumTale, która doskonale sprawdza się jako narzędzie do budowania zespołów.

odcinek

#72

Każdy, kto prowadzi zespół, wie, jak długa potrafi być lista tzw. menadżerskich bolączek dotyczących zarządzania. Moje zawodowe życie naprawdę zmieniło się, od kiedy zaczęłam rozumieć różnice osobowości i korzystać z modelu zachowań DISC D3 na co dzień, kiedy deleguję, udzielam informacji zwrotnej, egzekwuję, komunikuję zmiany, doceniam, krytykuję etc. Wiem z dużą precyzją, jak współpracować z osobami o różnych stylach osobowości.  Sprawdź, jakich 7 problemów rozwiążesz z pomocą badania DISC D3 – jestem przekonana, że większość dotyczy także Ciebie.

odcinek

#71

Bez skutecznego delegowania firma nie urośnie. Z drugiej strony delegowanie może być frustrujące, gdy w rezultacie nie otrzymujesz tego, co wpisywałoby się w Twoje oczekiwania. I to jest jedno z częstszych zagadnień, którymi zaprzątają sobie głowę managerowie, z którymi rozmawiam. Zanim  przejdziesz do nagrania musisz wiedzieć, że dla mnie delegowanie to obszar, który ma silny wpływ na zaangażowanie pracownika i bazując na tym podejściu wyjaśnię Ci zasady skutecznego delegowania.

 

Nie zapomnij także pobrać dodatkowego materiału: https://www.effectiveness.pl/delegowanie-rejestracja, który przygotowałam, aby ułatwić Ci opanowanie tej cennej umiejętności.

odcinek

#70

Rolą lidera jest tworzenie środowiska pracy, które w najlepszym stopniu będzie wspierało jego zespół w skutecznym realizowaniu zadań i rozwoju. Nie do przecenienia jest tu umiejętność udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej. Tym samym warto opanować w praktyce udzielanie negatywnego i pozytywnego feedbacku: odpowiednie formułowanie wypowiedzi czy dostosowywanie treści do konkretnej osoby – uwzględniając profil osobowości. Jak to zrobić? Posłuchaj co dla Ciebie przygotowałam.

Linki do materiałów wymienionych w odcinku:

https://effectiveness.pl/podcast/1-jak-chwalic-by-nie-zepsuc-pracownika/

odcinek

#69

Nie od dzisiaj wiadomo, że możliwości rozwoju to istotny element warunkujący satysfakcję zawodową. Ale co w sytuacji, kiedy zwyczajnie nie masz budżetu na zewnętrzne szkolenia dla swoich pracowników? Mam na to rozwiązanie, nawet niejedno, które skutecznie wdrażam w moim zespole. Sprawdź także BONUS, który dla Ciebie przygotowałam! ⁠https://www.effectiveness.pl/bonus-formula-rejestracja

 

odcinek

#68

Mimo tego, że mamy już dzisiaj wiedzę na temat zasad skutecznej komunikacji, dostęp do publikacji, szkoleń i naprawdę trenujemy tę umiejętność, to niestety nadal ta komunikacja w zespole jest problemem i to bez względu na szerokość geograficzną. Dzieje się tak, ponieważ nadal ignorujemy to co dzieje się między ludźmi, a dzieje się wiele. Ludzie mają swoje przekonania, mają swoje słowniki, przez które filtrują to, co słyszą i to co mówią, mają też swoje lęki i to wszystko ma ogromne znaczenie dla komunikacji. Poprzyglądajmy się więc dzisiaj wspólnie różnym stylom komunikacji, aby zrozumienie drugiej strony stało się dla nas prostsze.

 

odcinek

#67

W tym odcinku dam Ci klucz do tego, jak współpracować z osobami, u których dominuje sumienny styl zachowania – z ang. Compliance, dlatego nazywamy go stylem C w modelu DISC. Często możesz od nich usłyszeć „To nie moja wina”, kiedy np. analizujecie postępy w projekcie. Dlaczego tak się dzieje? Jak znaleźć z nimi nić porozumienia? Posłuchaj tego odcinka i pobierz dodatkowy materiał, w którym znajdziesz konkretne wskazówki: 

POBIERZ BONUS: ⁠https://www.effectiveness.pl/bonus-wskazowki-rejestracja

 

odcinek

#66

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, czas podsumowań naszych firmowych celów, ale i dla wielu
z nas, przegląd osobistych dokonań. Przyglądając się obu tym obszarom spisałam lekcje, które odrobiłam przez ostatnie 12 miesięcy, które najmocniej mnie poruszyły i najwięcej na nich się nauczyłam! Tak, postanowiłam, że podzielę się nimi również z Tobą. Pobierz także BONUS z pytaniami, które wspierały mój leadership w tym roku i które jednocześnie najbardziej rozwinęły moich pracowników.

POBIERZ BONUS: https://www.effectiveness.pl/bonus-pytanialidera-rejestracja

Linki:

https://effectiveness.pl/podcast/6-czy-jestes-liderem-czyli-5-cech-dobrego-przywodcy/

https://effectiveness.pl/podcast/52-rola-lidera-zespolu-w-rozwoju-pracownikow/

Skontaktuj się z nami

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!