Wróć do wszystkich postów

Nie „co chcesz ZROBIĆ” w 2017, ale „KIM chcesz być”…?

W tym artykule dowiesz się

I mamy kolejny nowy rok, a z nim z pewnością kolejne postanowienia. I dobrze, ale ja od poprzedniego roku zarzuciłam je, bo coś mnie w nich uwierało, czy inaczej – czegoś w nich brakowało, były jakby oderwanym elementem pewnej całości – wyznaczane w określonym czasie, odnosiły się do tego, co chcę osiągnąć etc. A gdyby tak inaczej? A gdyby zamiast zastanawiać się nad tym, co chcę i zamierzam zrobić, wpierw pomyśleć o tym, KIM chcę być? Co jest moją wartością w życiu? Co takiego chcę dać z siebie na tym świecie, moim klientom, zespołowi, firmie? Co mam takiego, czym chciałbym się z innymi dzielić i stąd dopiero, jakie kroki potrzebują podjąć, aby to osiągnąć? Czy ryzyko niepowodzenia noworocznych postanowień nie jest właśnie ukryte w tym, że pomijamy odpowiedź na to najważniejsze pytanie – KIM chcę być?

Historia już nie raz pokazała, że liderami stali się Ci, którzy nie tyle wyznaczali sobie kolejne zadania do wykonania, ale wiedzieli, co jest ich wartością w życiu, co chcą osiągnąć i wierność temu dawała im energię, siłę do podejmowania kolejnych kroków ku temu, aby o te wartości walczyć.

Co jest Twoją wartością? W czym tkwi Twój potencjał, czym są Twoje talenty? Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, dopiero wówczas stwórz listę tego, czego potrzebujesz, aby swoją życiową misję zrealizować.

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=Srbzv&webforms_id=9416405″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

Czytaj także:

Poznaj produkty przydatne w zarządzaniu zespołami ludzi, diagnozie ich kompetencji i rekrutacji:

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Ludzie są różni, ale ich zachowania bardzo przewidywalne, a to co ich motywuje do działania, da się w prosty sposób zdiagnozować i następnie wdrożyć taką strategię współpracy, która przyniesie wymierny efekt. Możesz to zrobić, wdrażając diagnozę DISC D3 do swojej organizacji.

Przeczytaj również

Zastanawiałeś się kiedyś, jak chwalić pracownika, podwykonawcę? Jak CZĘSTO chwalić albo gdzie postawić granicę, aby z tym chwaleniem nie przesadzić? Jeśli się nigdy nie zastanawiałeś, jaką siłę może mieć pochwała, to nic złego. Ale skoro tu trafiłeś, to daj mi kilka minut, bo chcę Ci dać jedno z najpotężniejszych narzędzi do podnoszenia zaangażowania tych, z którymi pracujesz.
Dominujący charakter – co to znaczy? Wszyscy chyba możemy jednogłośnie przyznać, że choć raz w życiu spotkaliśmy na swojej drodze osobę, która: mówiła krótko, stanowczo, konkretnie, wprost, która zawsze skupiała się na logicznym aspekcie danego zagadnienia i nie skupiała się na problemie a raczej na rozwiązaniu, która swoim sposobem komunikacji nas onieśmielała, a nawet sprawiała, że stawaliśmy się mniej pewni siebie i wycofani.

Skontaktuj się z nami

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!