Wróć do wszystkich postów

Zarządzanie małym a dużym zespołem- jaka jest różnica?

W tym artykule dowiesz się

Może do tej pory prowadzisz mały zespół i zastanawiasz się, czy poradzisz sobie w przyszłości z dużo większą „gromadką”?

A może tęsknisz do czasów, w których miałeś na pokładzie kilka osób, bo łatwiej było o bezpośredni kontakt, zrozumienie pracowników czy zwyczajnie mniej „ludzkich” problemów spędzało Ci sen z powiek? A może jesteś wśród osób, które w mediach społecznościowych piszą: Ania – te Twoje rady nie podziałają, kiedy masz do ogarnięcia kilkadziesiąt osób?

Ile ludzi, tyle wyzwań i jeszcze więcej perspektyw, ale o jednym mogę Cię zapewnić (wiem to z doświadczenia moich mentorów, swego managerskiego podwórka i pola boju tych wszystkich szefów, z którymi codziennie pracuję): Otóż, to czy będziesz skuteczny i będzie chciało Ci się być managerem nie zależy od tego, ile osób będziesz mieć pod swoimi skrzydłami a PO CO będziesz to robić… Co konkretnie mam na myśli? OBEJRZYJ to video.

I pewnie, że zarządzanie dużym zespołem rządzi się innymi prawami, wymaga innych kompetencji niż współpraca z kilkoma osobami; tylko że koniec końców to Twoja postawa, o której wspominam, ma tu znaczenie, to czy jesteś w tej roli z właściwego powodu. Wiesz, wzmocnienie kompetencji stricte managerskich to bułka z masłem, jeśli tylko chcesz być takim managerem, przy którym nawet w kotle codziennych zadań – na koniec dnia ludzie pomyślą (bo nie zawsze powiedzą): dobrze mi tu… A jeśli nie chcesz taki być, do czego też masz prawo, za wiele tu nie wskórają kolejne szkolenia managerskie, bo trudno będzie wdrażać w życie coś, co nie ma służyć Twoim indywidualnym celom.

To jak jest z Tobą? Wiesz, po co jesteś managerem?

Chciałam się tym z Tobą podzielić, bo naprawdę zmieniło to moje podejście do pracowników. Te wszystkie bolączki nabrały innego znaczenia, przestałam tak wybuchać, tak bardzo oczekiwać, że inni będą moją kopią. Zrozumiałam, że nie jestem od pilnowania realizacji celów, a od tego, by rozwijać ludzi, którzy dzięki temu wówczas te cele zrealizują z większą łatwością.

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=Srbzv&webforms_id=9416405″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

Czytaj także:

Poznaj produkty przydatne w zarządzaniu zespołami ludzi, diagnozie ich kompetencji i rekrutacji:

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Ludzie są różni, ale ich zachowania bardzo przewidywalne, a to co ich motywuje do działania, da się w prosty sposób zdiagnozować i następnie wdrożyć taką strategię współpracy, która przyniesie wymierny efekt. Możesz to zrobić, wdrażając diagnozę DISC D3 do swojej organizacji.

Przeczytaj również

Zastanawiałeś się kiedyś, jak chwalić pracownika, podwykonawcę? Jak CZĘSTO chwalić albo gdzie postawić granicę, aby z tym chwaleniem nie przesadzić? Jeśli się nigdy nie zastanawiałeś, jaką siłę może mieć pochwała, to nic złego. Ale skoro tu trafiłeś, to daj mi kilka minut, bo chcę Ci dać jedno z najpotężniejszych narzędzi do podnoszenia zaangażowania tych, z którymi pracujesz.
Dominujący charakter – co to znaczy? Wszyscy chyba możemy jednogłośnie przyznać, że choć raz w życiu spotkaliśmy na swojej drodze osobę, która: mówiła krótko, stanowczo, konkretnie, wprost, która zawsze skupiała się na logicznym aspekcie danego zagadnienia i nie skupiała się na problemie a raczej na rozwiązaniu, która swoim sposobem komunikacji nas onieśmielała, a nawet sprawiała, że stawaliśmy się mniej pewni siebie i wycofani.

Skontaktuj się z nami

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!