Bezpłatna konsultacja

Wróć do wszystkich postów

Startup – czy to już czas na inwestycję w rozwój pracowników?

W tym artykule dowiesz się

Dosyć często spotykam się z dyskusją o tym, jak duża musi być firma, aby było warto inwestować w pracowników – zaczynając od rozwiązań służących efektywnej rekrutacji, po rozwijanie kompetencji niezbędnych do rozwoju biznesu? I za każdym razem przychodzi mi do głowy jedna myśl – wielkie przedsiębiorstwo podejmując np. błędną decyzję o zatrudnieniu, musi po prostu poradzić sobie z konsekwencjami tej decyzji, a dla nawet 2-3 osobowej firmy jest to przecież „być albo nie być” na rynku…

Stąd w moim przekonaniu każda firma potrzebuje rozwiązań wspierających skuteczną politykę personalną, również ta najmniejsza, dopiero budująca swoją pozycję na rynku. Tak, to ludzie są kluczem do sukcesu, to oni tworzą i sprzedają produkty, to oni pracują na wizerunek firmy. Dlatego tak bliski jest mi tytuł wystąpienia Agnieszki Wołyńskiej, eksperta F5 Konsulting, podczas Startup Poznań 2015, wydarzenia towarzyszącego VIII edycji Forum Gospodarczego Metropolii Poznań (22.04.2015): „Twój biznes to ludzie – wspieraj i wybieraj NAJLEPSZYCH”.

Agnieszka Wołyńska, Menedżer F5, która posiada Międzynarodowy Certyfikat Certified Behavioral Consultant D3™,Agnieszka Wołyńskamówiła o wyzwaniach, jakie stoją dziś przed menadżerami w aspekcie doboru i rozwoju personelu, jak również jakimi metodami doboru personelu należy się posługiwać, aby zagwarantować firmie sukces.

Jednym z aspektów wystąpienia było przedstawienia ogólnych założeń DISC, VALUES i TEAMS w celu zwrócenia uwagi uczestników konferencji na trafność i adekwatność narzędzi D3™. Kluczowe dziś dla biznesu staje się określenie, KOGO tak naprawdę potrzebujemy, wybranie METOD pozyskania najlepszych, utrzymanie i ROZWÓJ pracowników. Kluczowe pytania wykładu brzmiały: co oznacza jednak najlepszy pracownik? Na co powinniśmy zwracać uwagę, zatrudniając pracownika? Jak dobierać osoby do zespołu? Kto wesprze realizację naszych celów?

Odpowiedź Agnieszki Wołyńskiej brzmi: osoba o odpowiednim stylu behawioralnym, o zdolności do pracy w różnych rolach organizacyjnych oraz osoba, która wyznaje i jest motywowana przez określone, ważne dla naszej organizacji wartości. Wsparciem w doborze pracowników zgodnie z tymi kryteria mogą być właśnie narzędzia D3™.

Konferencja skierowana była do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat tworzenia produktów, komunikacji z klientami czy zarządzania ludźmi. Konferencja odbywa się co roku w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań i organizowana jest przez Miasto Poznań oraz partnerów.

Agnieszko, gratuluję!

Czytaj także:

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność

Przeczytaj również

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność. Wypełnij formularz lub zadzwoń: 534 455 903

W ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!