Wróć do wszystkich postów

Czego manager może uczyć się od sportowców? 4 najlepsze praktyki zdradza psycholog sportu

W tym artykule dowiesz się

Wielu trenerów sportowych, ale i menadżerów jest przekonanych, że pokazując ludziom ich błędy, doskonale wykonują swoją pracę. Rzeczywistość jest jednak, jak słusznie Pani zauważyła, zgoła odmienna. Docenianie tego, co ktoś robi dobrze ma wielką przyszłość – to część wiadomości, którą otrzymałam kilka tygodni temu od Marcina Kochanowskiego, psychologa sportu, pracującego z kadrami narodowymi, głównie w sportach zespołowych.

Marcin napisał do mnie, chcąc się podzielić tym, co dała mu moja książka „Siła różnic w zespole”. A ja, wiedząc, że od kilku lat przenosi swoją wiedzę ze sportu do biznesu, nie czekałam długo i zaproponowałam rozmowę o tym, co my, managerowie, w obecnym COVIDowym świecie możemy wziąć sobie ze sportu, by sprawnie przeprowadzić zespół i firmy przez kryzys oraz przygotować się na kolejne – bo przecież wcześniej czy później przyjdzie się nam z nimi mierzyć.

Już za chwilę zaproszę Cię do obejrzenia naszej rozmowy, a żeby „rozbudzić apetyt”, zdradzę Ci, że to, co ja sobie z pewnością zabieram z tego spotkania to to, że „pycha kroczy krok przed porażką”. Mocno rezonują we mnie słowa Marcina, bo wcześniej innymi słowami powiedział mi o tym Robert Korzeniowski w wywiadzie, który przeprowadziłam z nim do „Everestu lidera”: Po Atenach, kiedy zdobyłem złoty medal, zrozumiałem, że muszę ten medal szybko zapakować i im szybciej to zrobię, tym łatwiej będzie mi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ważne, by mieć w sobie taką świadomość, że sukcesy, w chwili, w której się dzieją, są fantastyczną historią, która jest częścią naszego życia, ale to tylko historia. Trzeba iść dalej, rozwijając swój talent…

Rozmowa z Marcinem to dla mnie mocna dawka motywacji do tego, bym dawała z siebie więcej niż to, czego się ode mnie oczekuje, a jak przychodzi gorszy dzień, bym dała sobie prawo odpocząć. Brzmi ciekawie? Obejrzyj, klikając poniżej.

Czytaj więcej:

Poznaj produkty przydatne managerom:

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Ludzie są różni, ale ich zachowania bardzo przewidywalne, a to co ich motywuje do działania, da się w prosty sposób zdiagnozować i następnie wdrożyć taką strategię współpracy, która przyniesie wymierny efekt. Możesz to zrobić, wdrażając diagnozę DISC D3 do swojej organizacji.

Przeczytaj również

Zastanawiałeś się kiedyś, jak chwalić pracownika, podwykonawcę? Jak CZĘSTO chwalić albo gdzie postawić granicę, aby z tym chwaleniem nie przesadzić? Jeśli się nigdy nie zastanawiałeś, jaką siłę może mieć pochwała, to nic złego. Ale skoro tu trafiłeś, to daj mi kilka minut, bo chcę Ci dać jedno z najpotężniejszych narzędzi do podnoszenia zaangażowania tych, z którymi pracujesz.
Dominujący charakter – co to znaczy? Wszyscy chyba możemy jednogłośnie przyznać, że choć raz w życiu spotkaliśmy na swojej drodze osobę, która: mówiła krótko, stanowczo, konkretnie, wprost, która zawsze skupiała się na logicznym aspekcie danego zagadnienia i nie skupiała się na problemie a raczej na rozwiązaniu, która swoim sposobem komunikacji nas onieśmielała, a nawet sprawiała, że stawaliśmy się mniej pewni siebie i wycofani.

Skontaktuj się z nami

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!