Strona główna » Pocast » #82 Czy pracownicy mają prawo mnie oceniać?
Czy pracownicy mają prawo oceniać szefa? Dlaczego warto zwracać uwagę na to, co pracownicy o nim mówią? Czy są narzędzia, by ocenić szefa w konstruktywny sposób? Jak przyjąć feedback od pracowników? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym odcinku, jak zwykle w oparciu o przykłady z życia.
Transkrypt: #82 Czy pracownicy mają prawo mnie oceniać?
,,Dlaczego Liderzy bez samoświadomości tracą więcej niż myślą?”
Odcinek poświęcony jest znaczeniu samoświadomości w zarządzaniu oraz budowaniu zdrowych relacji, a także wpływowi, jaki ten aspekt ma na efektywność liderów i ich zespołów. Wyjaśnia, że samoświadomość to umiejętność rozpoznawania własnych emocji, myśli i wpływu na innych, co jest kluczowe w budowaniu relacji i inteligencji emocjonalnej. Podkreśla, że samoświadomość to zdolność nabyta, która wymaga pracy, doświadczenia i narzędzi diagnostycznych, takich jak badanie DISC D3. Zwraca też uwagę na błędy, takie jak myślenie, że rozwój samoświadomości oznacza zmianę osobowości, podczas gdy chodzi o lepsze wykorzystanie własnych zasobów.
,,Kompetencje miękkie w rekrutacji. Jak bardzo brać je pod uwagę?” Dlaczego to one zadecydują o naszej przyszłości?
W najnowszym odcinku zgłębiam istotność kompetencji miękkich w procesie rekrutacyjnym. Koncentruję się na tzw. kompetencjach przyszłości, które są kluczowe w ocenie kandydata. Jak te umiejętności wpływają na efektywność współpracy i komunikacji w zespole? Dlaczego technologia nie jest w stanie ich zastąpić? Jak kompetencje miękkie determinują sposób, w jaki budujemy i utrzymujemy relacje, reagujemy na emocje oraz rozwiązujemy konflikty? I wreszcie, jak ważne są inicjatywy, elastyczność i umiejętności pracy zespołowej w dynamicznym środowisku pracy?
Copyright © 2024. All rights reserved.