Bezpłatna konsultacja

Badanie kompetencji miękkich - podstawowe narzędzie budowy skutecznego, zaangażowanego zespołu

Diagnozujemy kompetencje, by zidentyfikować, jakie zachowania i postawy wspierają rozwój danej organizacji, a które temu nie służą. Naszym doradztwem obejmujemy wszystkie aspekty pracy z ludźmi. Oferujemy testy i badania, a także prowadzimy szkolenia, aby dać organizacji to, czego potrzebuje.

Naszymi usługami chcemy, aby firmy:

bezproblemowo zatrudniały osoby za pierwszym razem

pracownicy byli dopasowani do organizacji, zespołu i roli

odpowiednio wspierały rozwój pracowników np. poprzez ścieżki rozwoju

poprawiły jakość komunikacji w zespole i wprowadzały kulturę feedbackowania

w lepszy sposób radziły sobie z konfliktami

cieszyły się wzrostem zaangażowania nowych i długoletnich pracowników

poprawiły jakość komunikacji w zespole i wprowadzały kulturę feedbackowania

w lepszy sposób radziły sobie z konfliktami

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność. Wypełnij formularz lub zadzwoń: 534 455 903

W ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!

Co znajduje się w naszej ofercie?

Dostarczamy testy kompetencji miękkich oraz prowadzimy szkolenia, podczas których uczymy, jak różnice osobowości wpływają na rozwój biznesu.

Doradztwo HR

Doradzamy we wszystkich procesach HR, a nasze działania prowadzą praktycy biznesu, którzy swoje rekomendacje opierają na wcześniejszej analizie wyników badań kompetencji w Twojej organizacji. Dzięki temu proponowane rozwiązania, kierunki działań w obszarze HR będą pasować do kultury, wartości i potrzeb Twojej firmy.

Testy i badania

Nasze testy i badania dostarczają informacje ważne dla rozwoju biznesu w kontekście danego pracownika (mocne strony w danej roli, obszary do rozwoju, źródła motywacji), zespołu (co jest siłą zespołu, ale i skąd mogą się brać nieporozumienia) i firmy (jaki profil osobowości wpisze się w kulturę organizacji, jak komunikować zmiany i decyzje do danej grupy pracowników).

Szkolenia

Szkolimy z kompetencji miękkich i uczymy, jak korzystając umiejętnie z różnic osobowości pracowników, rozwijać siebie, zespół i całą firmę. Certyfikujemy z modelu DISC D3, umożliwiając pracę z narzędziem psychometrycznym, by wykorzystywać go w różnych procesach – od rekrutacji po rozwój menedżerów.

Poznaj wszystkie nasze usługi

młoda kobieta, która przed sobą trzyma kartę DISC

Testy i badania

Testy DISC D3

Dostarczamy testy badające kompetencje miękkie oparte o model DISC, które pomagają rozumieć różnice osobowości i wykorzystać te informacje we wszystkich procesach HR do budowania silnego biznesu i jego dalszego rozwoju.

Ocena 360 stopni

Prowadzimy anonimową diagnozę poziomu kompetencji liderskich/menedżerskich, która wspiera w ich rozwoju na rzecz budowania silnego zespołu.

Szkolenia

Certyfikacja DISC D3

Zdobycie umiejętności pracy z modelem DISC D3 i klucz do wdrożenia informacji o różnicach osobowości we wszystkich procesach HR.

Szkolenia dla menedżerów

Rozwój kompetencji menedżera dopasowany do profilu jego osobowości: mocne i słabsze strony.

Szkolenia dla zespołów

Wsparcie w podniesieniu jakości współpracy, komunikacji, poziomu zaangażowania i brania osobistej odpowiedzialności za wspólny cel.

Czy wiesz, że efektywność pracowników można przewidzieć?

Sprawdź, jak nasze rozwiązania pomogą Ci w rozwoju silnego biznesu.
Umów się na bezpłatną konsultację.

Co zyskujesz, współpracując z nami?

Badania kompetencji miękkich, które wspierają nie jeden, ale wszystkie procesy HR (od rekrutacji po rozwój kompetencji)

Dopasowanie rozwiązań pod Twoje potrzeby

Wsparcie na każdym etapie wdrożenia testów DISC D3 (i to nie żart)

Bezpośredni kontakt z ekspertem DISC D3

Dostęp do bazy wiedzy o różnicach osobowości

Kompleksową diagnozę profilu osobowości pracownika (role zespołowe, wartości, motywacje, słabsze strony, poziom decyzyjności, styl komunikacji, poziom analitycznego myślenia)

Elastyczność warunków współpracy

Pewność, że szybko odpowiemy na Twoje pytanie (odpowiadamy do 24h na wiadomości)

Kim jesteśmy?

EFFECTIVENESS wspiera rozwój biznesu, podnosząc jakość procesów i działań HR, takich jak rekrutacja, wdrażanie pracowników, podnoszenie jakości komunikacji czy rozwój kompetencji liderskich.

W tym celu dostarczamy testy kompetencji i uczymy trafnej interpretacji wyników badania DISC D3 i oceny 360 stopni. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem PeopleKeys®, światowego lidera w strategicznym wykorzystaniu testów kompetencji opartych o model DISC i DISC D3.

3


Książki biznesowe 
o DISC D3

28 000


Zrealizowanych badań DISC

9


Lat na rynku

Kto korzysta z naszych usług?

Działy HR

Uczymy korzystania z narzędzia do mierzenia kompetencji miękkich i projektowania procesów i działań HR.

CEO

Wskazujemy, jak usprawnić procesy w organizacji, by nie tracić pieniędzy na nieefektywne działania.

Team Leaderzy

Dostarczamy informacje o pracownikach, które pozwolą w celowany sposób zarządzać zespołem, opierając się na faktach a nie tylko na intuicji.

Co wyróżnia nasze usługi?

Eksperckość

Posiadamy badania walidacyjne na grupie polskiej i międzynarodowej potwierdzające wiarygodność testu kompetencji DISC i DISC D3, dzięki czemu masz pewność co do wiarygodności informacji.

Partnerstwo

Jesteśmy praktykami biznesu, dzięki czemu dobrze rozumiemy wyzwania Klientów, niuanse związane z pracą zespołową, różnorodnością stylów liderskich, relacjami między poszczególnymi szczeblami w organizacji.

Rozwój

Dzielimy się wiedzą na temat istoty badań kompetencji. Przygotowujemy materiały na temat dobrych praktyk korzystania z testów kompetencji i oceny 360 stopni w różnych procesach HR, praktycznego ich zastosowania.

Sprawdź, co mówią o nas inni

Testy DISC D3 to nie tylko naukowy model zachowań oraz narzędzie psychometryczne do wykorzystania w każdym procesie HR, ale również filozofia współpracy i podejścia do człowieka.

Nasz zespół managerów docenił czułość narzędzia DISC D3 w diagnozie potencjału poszczególnych osób i całego zespołu. Jesteśmy różni, stąd akceptacja, zrozumienie tej różnorodności jest ważne dla efektywnej pracy zespołu i realizacji wspólnego celu.

Agnieszka Warchoł

HR Manager

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

Z narzędzi EFFECTIVENESS korzystamy w prowadzonych przez nas procesach rekrutacyjnych, projektach skierowanych na rozwój talentów i dobór ścieżki kariery, rozwój kompetencji liderskich oraz podnoszenie jakości pracy zespołowej. W naszej relacji z firmą EFFECTIVENESS szczególnie cenimy to, że nie ogranicza się do zakupu produktu czy odbytego szkolenia certyfikacyjnego. Ta współpraca to wartościowa wymiana wiedzy, doświadczeń z dużym rozumieniem potrzeb Klienta i procesów biznesowych.

Agnieszka Krzemień

Right Management Leader

Jolanta Jastrzębska

Career&Talent Development Consultant

ManpowerGroup

Z firmą EFFECTIVENESS zrealizowaliśmy współpracę w zakresie wykorzystania badań kompetencji DISC D3 w komunikacji wewnętrznej i rekrutacji. Wiedza z badania DISC D3 stanowi dla mnie punkt wyjścia do przygotowywania strategii, które przynosi wymierne efekty dla całej firmy. Na uznanie zasługuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy, w tym otwartość i uważność na potrzeby Klienta.

Robert Wójcik

Dyrektor Zarządzający oddziałem

Bawaria Motors

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla nas diagnozę 360 Indicator w połączeniu z badaniem kompetencji DISC D3. Wyniki projektu badawczego pomogły nam w zdefiniowaniu, co już dziś jest naszą mocną stroną, jakimi wartościami się kierujemy, i w którym kierunku chcemy się rozwijać. A dodatkowo, stały się punktem wyjścia dla przeprowadzenia kolejnych działań na rzecz rozwoju kompetencji liderskich i jeszcze lepszej pracy zespołowej. Doceniam zespół EFFECTIVENESS za szybkość działania, uważność na nasze potrzeb i elastyczność w podejściu do realizacji założonych celów.

Magdalena Domagała

Dyrektor Działy Zasobów Ludzkich

Jungheinrich Polska

Firma EFFECTIVENESS przeprowadziła dla naszego działu HR certyfikację DISC i jest dostawcą tego narzędzia do diagnozy kompetencji w naszej organizacji. Praca z modelem pomaga lepiej rozumieć siebie i tych, z którymi współpracujemy, komunikować w sposób, który uszanuje potrzeby drugiej strony. Dodatkowo, analiza DISC pomaga zdefiniować mocne strony poszczególnych pracowników, wartości, jakie wnoszą do zespołu oraz to, jakiego wsparcia każdy z nas potrzebuje od innych, aby stawać się coraz silniejszym zespołem.

Marzena Borek

Szef Biur Rozwoju Pracowników i Organizacji

TAURON Obsługa Klienta

Czułości narzędzia i praktyczności jego zastosowania w codziennej współpracy doświadczył nasz zespół HR w czasie certyfikacji DISC D3 a następnie inne zespoły w firmie, które zaprosiliśmy do udziału w projekcie „Siła różnic w zespole”. Dziękujemy zespołowi EFFECTIVENESS za szybkość działania i elastyczność na każdym etapie współpracy.

Katarzyna Bucka

Head of HR&Recruitment w j-labs

j-labs Sp. Z o.o

Sprawdź, jak nasze rozwiązania usprawnią Twoją biznesową codzienność. Wypełnij formularz lub zadzwoń: 534 455 903

W ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!

Często zadawane pytania

Tak, możemy przygotować certyfikację DISC D3 dla konkretnej grupy osób z danej firmy.

Certyfikacja DISC D3 ma charakter bezterminowy.

Tak, można używać naszych badań bez certyfikacji DISC D3. Raport z badania jest obszernie opisany, a jeśli coś w wyniku jest nie do końca jasne, oferujemy możliwość konsultacji. Jednak rekomendujemy odbycie certyfikacji DISC D3, żeby zdobyć umiejętność wykorzystywania informacji z DISC D3 we wszystkich procesach HR.

Ankieta i raport z badania jest dostępny w wielu językach, w tym po polsku oraz po angielsku. Z poziomu swego konta w każdej chwili można zmienić język raportu (np. z polskiego na angielski).

Nie, nasze testy nie mają terminu ważności i można je wykorzystać w odpowiednim dla siebie momencie przez całe życie.

Certyfikacja nie kończy się egzaminem, ale program certyfikacji jest tak sformułowany, żeby uczestnicy szkolenia zdobyli umiejętność interpretacji DISC D3.

Kilka minut po wypełnieniu badania; osoba wypełniająca badanie automatycznie otrzymuje email z linkiem do swego raportu lub dostęp do raportu może mieć wpierw inna wskazana osoba: pracownik HR czy manager.

Raport z badania DISC D3 został opracowany tak, by mogła go przeanalizować osoba, która wypełniała badanie. Nie ma zatem potrzeby udzielania informacji zwrotnej wszystkim osobom, łącznie z tymi, które nie otrzymały oferty pracy. Jeśli z jakiegoś powodu Klientowi czy kandydatowi zależy na tym, by udzielić informacji zwrotnej z badania, oczywiście można przeprowadzić taką sesję: pełną (50 min.) lub skróconą (20 min.).

Pracodawcy szukając właściwego kandydata do pracy, zwracają uwagę nie tylko na jego doświadczenie w zawodzie, ale również na jego kompetencje miękkie, takie jak:

  • Inteligencja emocjonalna.

  • Zarządzanie własny czasem.

  • Radzenie sobie ze stresem i presją.

  • Umiejętność pracy w grupie.

  • Kreatywność.

  • Umiejętność rozwiązywania problemów.

  • Chęć uczenia się.

  • Umiejętności interpersonalne.

  • I wiele, więcej.

Kompetencje miękkie są postrzegane na dzisiejszym rynku pracy, jako jedne z najbardziej wartościowych umiejętności u kandydatów. Czy to oznacza, że kompetencje miękkie stają się dla pracodawców właściwie ważniejsze niż kompetencje twarde (hard skills)? Umiejętności miękkie współcześnie często traktowane są na równi z umiejętnościami twardymi i wieloletnim doświadczeniem w CV. Dlaczego? Ponieważ umiejętności twarde, jak znajomość języka, obsługa komputera, czy prawo jazdy stosunkowo łatwo nadrobić. I choć wydaje się, że są one bardziej konkretne, namacalne, to pracodawcy szukają kandydatów, których pewne cechy charakteru sprawiają, że są oni znacznie lepsi od innych w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków. Jeżeli nie jesteś pewien jakie dokładnie kompetencje miękkie posiadasz, które umiejętności miękkie są Twoją mocną stroną i jak możesz je rozwijać, to napisz do nas. Najlepszym sposobem na rozwijanie umiejętności miękkich jest regularna ich praktyka. Pomożemy Ci je określić i damy wskazówki, jak pracować nad ich rozwojem.