Wróć do wszystkich postów

Certyfikacja DISC/TEAMS/VALUES w pracy trenera biznesu

W tym artykule dowiesz się

Dziś się uśmiecham szeroko, bo dotarła do mnie „laurka” od Ady Olechno, trenera biznesu, coacha, na temat tego, jak certyfikacja  pomogła jej w kształtowanie stylu trenerskiego. Oto ona:

„Nazywam się Adrianna Olechno, jestem trenerem biznesu, coachem biznesu i Certified D3 Behavioral Consultant (tytuł uprawniający mnie do korzystania z narzędzi badania kompetencji test kompetencji DISC D3). Niektórzy mówią, że nie mogę się w życiu nudzić, bo na co dzień pracując w firmie farmaceutycznej, jednocześnie współpracuję z firmami consultingowymi i szkoleniowym, realizując projekty szkoleniowe. Ja widzę to tak, że mam szczęście robić zawodowo to, co naprawdę lubię.

W związku z pracą w firmie farmaceutycznej specjalizuję się w szkoleniach sprzedażowych. Jestem przekonana, że dzięki pracy na stanowisku handlowca zdobyłam odpowiednie doświadczenie do tego, aby podczas pracy z grupami szkoleniowymi być bardziej przekonująca – dzielę się bowiem tym, co wiem, czego sama doświadczyłam. Oczywiście studia trenerskie dały mi ogromne podstawy merytoryczne i techniczne do tego, jak takie szkolenia mają wyglądać. I to wszystko razem wzięte, naprawdę działa.

Chciałam dziś podzielić się – tak szczerze, od siebie – tym, jak szkolenie D3 było punktem zwrotnym w kształtowaniu mojego stylu trenerskiego. Poczułam ogromną przemianę wewnętrzną, jakby otworzyły się przede mną nowe możliwości. Poczułam nową energię, jakbym weszła na nową drogę trenerstwa. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: zaczęłam naprawdę rozumieć potrzeby klienta, jego uczucia. To był strzał w dziesiątkę. Moje szkolenia nabrały emocji – dokładnie potrafię wczuć się w każdego uczestnika. Daję mu wolność. Na szkoleniach uczestnicy mówią, że czują się bezpiecznie, bo jestem uważna na każdego z nich, ich zachowania, emocje. A one są bardzo różne, ale jednocześnie dobre – to założenie jest podstawą modelu DISC, z którym pracuję. Naprawdę czuję ogromną więź z każdym z uczestników szkolenia i zaufanie, jakim mnie darzą. Traktuje ich jak równych sobie, jak ludzi dorosłych a nie jak nauczyciel dzieci (czy nigdy Wam się to nie zdarzyło?:). Moje szkolenia są jeszcze bardziej efektywne, a wiem o tym z informacji zwrotnych, które otrzymuję. Jednak największą satysfakcję mam z tego, że wszystkie zdobyte umiejętności uczestnicy szkoleń w wielkim procencie wcielają w życie. Czy nie o to tak naprawdę chodzi w pracy trenera? Jeśli chcesz pracować nad własnych rozwojem i nad swoich stylem trenerskim, certyfikacja D3 jest dla Ciebie.”

Ada – dziękuję! i z przyjemnością informuję, że kolejna certyfikacja już 20 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj także:

Poznaj produkty przydatne trenerom biznesu:

Nie wiesz, czym jest DISC D3?

Ludzie są różni, ale ich zachowania bardzo przewidywalne, a to co ich motywuje do działania, da się w prosty sposób zdiagnozować i następnie wdrożyć taką strategię współpracy, która przyniesie wymierny efekt. Możesz to zrobić, wdrażając diagnozę DISC D3 do swojej organizacji.

Przeczytaj również

Zastanawiałeś się kiedyś, jak chwalić pracownika, podwykonawcę? Jak CZĘSTO chwalić albo gdzie postawić granicę, aby z tym chwaleniem nie przesadzić? Jeśli się nigdy nie zastanawiałeś, jaką siłę może mieć pochwała, to nic złego. Ale skoro tu trafiłeś, to daj mi kilka minut, bo chcę Ci dać jedno z najpotężniejszych narzędzi do podnoszenia zaangażowania tych, z którymi pracujesz.
Dominujący charakter – co to znaczy? Wszyscy chyba możemy jednogłośnie przyznać, że choć raz w życiu spotkaliśmy na swojej drodze osobę, która: mówiła krótko, stanowczo, konkretnie, wprost, która zawsze skupiała się na logicznym aspekcie danego zagadnienia i nie skupiała się na problemie a raczej na rozwiązaniu, która swoim sposobem komunikacji nas onieśmielała, a nawet sprawiała, że stawaliśmy się mniej pewni siebie i wycofani.

Skontaktuj się z nami

Po wypełnieniu formularza 

w ciągu 24h odezwiemy się do Ciebie – działamy naprawdę szybko!