KSIĄŻKA „EVEREST LIDERA”

O wartościach, silnym zespole i skutecznym przywództwie. 

Liderzy XXI wieku to rycerze, bez mieczy i tarcz, ale uzbrojeni we współczesne narzędzia – dr Maciej Wieczorek
(źródło: „Everest lidera”, Anna Sarnacka-Smith, MT Biznes)

Ludzie są różni, organizacje są różne i mierzą się z różnymi wyzwaniami, stąd nie ma jednej skutecznej strategii zarządzania. Siła lidera bierze się nie z bycia czyjąś kopią a z dobrego rozpoznania swego stylu zachowania i umiejętnego korzystania ze swoich zasobów dla rozwoju firmy, zespołu i samego siebie.

Everest lidera – książka

W książce znajdziesz odpowiedź na pytania: Czy istnieją osoby stworzone do bycia liderem? Co zrobić, aby mieć zmotywowany zespół, który będzie chciał pracować na wspólny cel? Jak być skutecznym szefem dla młodego pokolenia? Jak rozmawiać z pracownikami, aby chcieli być przy Tobie jeszcze lepsi, i jak rozmawiać z szefem, aby znaleźć porozumienie?

Everest lidera to podręcznik lidera, w którym zawarte są mechanizmy pracy w zespole i bycia szefem. Okazuje się, że aby czuć spełnienie zawodowe, obok wiedzy specjalistycznej, ogromne znaczenie mają: postawa wobec współpracowników i klientów, styl pracy, rozpoznanie mocnych stron, wartości, jakimi dana osoba się kieruje, oraz tego, co daje osobistą satysfakcję.

Na co dzień w pracy z klientami jako trener i konsultant, przewijają się podobne doświadczenia, wyzwania i wątpliwości, stąd metodologia „Everest lidera” podejmuje najczęściej pojawiające się tematy z zakresu pracy zespołowej i bycia szefem, dając konkretne wskazówki, sprawdzone strategie działania, które każdego dnia pomagają zrobić kolejny krok w drodze do upragnionego celu, być jeszcze lepszym w tym, co robimy na co dzień.

Cytaty sukcesu

Skuteczność tego podejścia potwierdzają liderzy sukcesu z Polski i z USA, którzy dzielą się doświadczeniem, oraz przywołują przykłady z własnego doświadczenia menedżerskiego.

Everest lidera to lekcje wyniesione z realnych szefowskich błędów oraz praktyki, narzędzia i rozwiązania, które pomagają w dotarciu na upragniony szczyt, taki, z którego widać jeszcze więcej możliwości. Inspirujący ludzie biznesu podzielili się swoimi przemyśleniami, które zyskały popularność i dziś są traktowane jako znaczące cytaty o przywództwie.

– Najsilniejszym motywatorem jest potrzeba poczucia własnej wartości, godności, to, że mam prawo być z siebie dumny – Andrzej Blikle

– Zanim zaczniemy wymagać od innych, najpierw musimy wymagać od siebie – Marcin Ochnik

– Liderzy XXI wieku to rycerze, bez mieczy i tarcz, ale uzbrojeni we współczesne narzędzia – Maciej Wieczorek

– W doborze zespołu kluczowe są role, bo przecież wszyscy nie mogą być liderami, ale każdy może być liderem w swojej dziedzinie – Robert Korzeniowski

– Do bycia liderem potrzebna jest pasja, która daje siłę do tego, aby iść w wyznaczonym kierunku i inspirować innych – Grzegorz Kiszluk

– Każdy ma potencjał i talent, tylko trzeba ludziom stworzyć odpowiednie warunki – Bernard Jastrzębski

– Jest wiele kobiet, które mają w sobie ogromny potencjał, tylko dotąd niezauważony, nieodkryty również przez nie same… – Jennifer Pomerantz

– Być liderem to być zorientowanym nie na cel, lecz na rozwój. Jest to podróż, która nigdy się nie kończy – Chris Cebollero

– Na poziomie produktu trudno dziś konkurować. Firma ma wpływ przede wszystkim na ludzi i to oni to odróżniają ją od konkurencji – Maciej Chmielowski

– Najlepszą formą motywacji jest szczere docenienie – Bradley Smith

Obudź w sobie lidera

Everest lidera to wsparcie w momentach, w których nie zawsze jest lekko w zespole – z takim, a nie innym szefem i współpracownikami. Jeśli nie jest się zadowolonym z tego, jak wygląda obecna ścieżka zawodowa, można znaleźć w sobie odwagę, by sięgać naprawdę wysoko, by obudzić w sobie lidera, by zdobyć swój „Everest”.

Everest lidera – recenzja

Posiadanie władzy jest bardzo kuszące, ale bycie liderem to coś więcej niż władza. O tym, jak być odpowiedzialnym liderem, traktuje książka Anny Sarnackiej-Smith.

Jacek Walkiewicz

psycholog

Szkoda, że nie przeczytałam tej książki kilka lat wcześniej, na pewno uniknęłabym paru błędów. Polecam ją wszystkim, którzy wierzą, że kierowanie ludźmi może odbywać się w przyjaźni, równowadze i spokoju.

Maria Seweryn

aktorka, reżyserka

Siła tej książki tkwi w relacji autorki do czytelnika. Anna Sarnacka-Smith zabiera nas w podróż, którą sama przebyła,
i zdaje osobistą relację ze swojej drogi rozwoju. Zaprasza też do rozmowy gości – ludzi biznesu – którzy uświadamiają nam, że sukces opiera się zwykle na uniwersalnych wartościach i mądrym podejściu do rzeczywistości. Nie ma tu dróg na skróty. Są za to drogowskazy, które być może już widziałeś, ale tutaj znajdziesz je zebrane w jedną spójną mapę działania. Pozostaje ci więc zaznaczyć na tej mapie twój osobisty cel i wyruszyć!

dr Andrzej Malinowski

prezydent Pracodawców RP

Wrodzone predyspozycje to mit. Podobnie jak nikt nie przychodzi na świat jako sportowy mistrz czy wybitny artysta, tak też nikt nie rodzi się liderem. Kompetencje niezbędne, by nim się stać, każdy z nas może nabyć. W jaki sposób? Ucząc się od najlepszych w swoich dziedzinach. Anna Sarnacka-Smith zadała sobie trud, by takich ludzi znaleźć. Co więcej, namówiła ich, by podzielili się z nami swoją receptą na sukces. W efekcie powstała książka, która stanowi doskonałe narzędzie dla każdego, kto chce lepiej zarządzać firmą lub organizacją, a wizją jej rozwoju zarażać innych.

Rafał Skórski

dziennikarz miesięcznika "Businessman.pl"

Ta książka mnie zainspirowała. Kiedy ją czytasz, masz wrażenie, że rozmawiasz z przyjacielem. Nikt cię nie ocenia, nie mówi, ile masz jeszcze do zrobienia, nie wytyka błędów. Za to z dużą uwagą się tobie przygląda, pokazuje, jak jesteśmy różni, w jak różny sposób realizujemy cele, i upewnia cię, że nie ma w tym nic złego. To nie jest poradnik o obszarach do rozwoju, ale praktyczna książka o tym, że naprawdę masz w sobie potencjał, aby być liderem dla zespołu i dla klientów, jeśli naprawdę tego chcesz.

Aneta Grzegorzewska

dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej , Gedeon Richter

Czytaj także:

Lider a manager? Na czym polega różnica?
Manager, lider zespołu – zwykle posługujemy się tymi pojęciami wymiennie. Nie zawsze to ma uzasadnienie, bo po prostu co innego oznaczają. Czy każdy lider jest managerem i każdy manager liderem? Zabieram Cię dziś w managersko-liderski świat, aby uporządkować to, co uporządkowania wymaga.
Leadership i 5 mitów, które musisz poznać
Im dłużej zajmuję się tematem, jakim jest „leadership”, tym bardziej ten temat mnie pasjonuje, ale i  więcej znajduję zagadnień, które warto poruszać, obszarów przywództwa, o których warto mówić, mitów, które należy obalać. Właśnie, o mitach chcę dziś z Tobą porozmawiać. To wszystko po to, aby pomóc Ci posmakować tego, czym jest a czym nie jest leadership; abyś to Ty mógł poczuć, że leadership to jedyna droga ku temu, aby poczuć wewnętrzną satysfakcję z tego, co robisz i tego, jak wygląda Twoje życie, nie tylko zawodowe. Zaczynamy…?
Rozwijaj zespół, nie od czasu do czasu, ale codziennie!
Przyjmując założenie, że miarą skuteczności lidera jest wynik, który wygeneruje cały zespół, to co powinno być jednym z najważniejszych zadań lidera? Rozwijać zespół, każdego pracownika, codziennie. Naprawdę. Spotkałam wielu managerów, którzy odpowiadają mi na to: ale nie mam czasu, każdy powinien brać odpowiedzialność za to, co robi, przecież za to mu się płaci.
Jak być liderem? Oto 6 lekcji z mojego pobytu w Polsce
Właśnie wróciłam do mojego drugiego domu, do USA, po prawie miesiącu w Polsce. W mediach, na licznych spotkaniach opowiadałam o mojej książce „Everest lidera”, o tym, jak być liderem w tym, co robisz, aby być liderem swojego życia. To był bardzo wzruszający czas, bo światło dzienne ujrzała książka, na którą doświadczenia zbierałam 36 lat!
To nie osiągnięcia czynią Cię liderem a siła charakteru
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
Milion czy grosz – co wybierasz?
Wyobraź sobie, że możesz dziś otrzymać 1 000 000 złotych albo 1 grosz i każdego kolejnego dnia podwojoną jego wartość, i tak przez miesiąc; więc dziś dostaniesz 1 grosz, 2. dnia 2 grosze, 3. dnia 4 grosze i tak dalej. Co byś wybrał?
W biznesie mówmy otwarcie o swoich oczekiwaniach
Lubię słuchać innych, czerpać z ich doświadczeń, aby móc je zderzyć ze swoim patrzeniem na biznes, próbować nowych zachowań, przyglądać się efektom. O najlepsze praktyki pytam tych, którzy imponują mi determinacją i działaniem w zgodzie ze swoimi wartościami – tak postrzegam Agnieszkę Czaplińską, certyfikowanego konsultanta DISC, właścicielkę firmy szkoleniowej Coach and More.
Czy szef może się zmienić? Czyli o liderze okiem pracownika
Nowa praca, nowe wyzwania, nowe możliwości… tylko szef ten sam co kiedyś. Ale trochę inny, odmieniony, bo z ludzkim podejściem, wyrozumiały, cierpliwy… Nie, to nie jest wstęp do „Ody do Szefa”. Raczej moje résumé o tym, czy ludzie się zmieniają i czy nie żałuję, że zdecydowałam się ponownie pracować z kimś, komu przypięłam łatkę „trudny szef”, bo uwagi tej osoby spędzały mi niegdyś sen z powiek.
Co ma wspólnego lider z surferem