Dziś się uśmiecham szeroko, bo dotarła do mnie „laurka” od Ady Olechno, trenera biznesu, coacha, na temat tego, jak certyfikacja  pomogła jej w kształtowanie stylu trenerskiego. Oto ona:

„Nazywam się Adrianna Olechno, jestem trenerem biznesu, coachem biznesu i Certified D3 Behavioral Consultant (tytuł uprawniający mnie do korzystania z narzędzi badania kompetencji test kompetencji DISC D3). Niektórzy mówią, że nie mogę się w życiu nudzić, bo na co dzień pracując w firmie farmaceutycznej, jednocześnie współpracuję z firmami consultingowymi i szkoleniowym, realizując projekty szkoleniowe. Ja widzę to tak, że mam szczęście robić zawodowo to, co naprawdę lubię.

W związku z pracą w firmie farmaceutycznej specjalizuję się w szkoleniach sprzedażowych. Jestem przekonana, że dzięki pracy na stanowisku handlowca zdobyłam odpowiednie doświadczenie do tego, aby podczas pracy z grupami szkoleniowymi być bardziej przekonująca – dzielę się bowiem tym, co wiem, czego sama doświadczyłam. Oczywiście studia trenerskie dały mi ogromne podstawy merytoryczne i techniczne do tego, jak takie szkolenia mają wyglądać. I to wszystko razem wzięte, naprawdę działa.

Chciałam dziś podzielić się – tak szczerze, od siebie – tym, jak szkolenie D3 było punktem zwrotnym w kształtowaniu mojego stylu trenerskiego. Poczułam ogromną przemianę wewnętrzną, jakby otworzyły się przede mną nowe możliwości. Poczułam nową energię, jakbym weszła na nową drogę trenerstwa. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: zaczęłam naprawdę rozumieć potrzeby klienta, jego uczucia. To był strzał w dziesiątkę. Moje szkolenia nabrały emocji – dokładnie potrafię wczuć się w każdego uczestnika. Daję mu wolność. Na szkoleniach uczestnicy mówią, że czują się bezpiecznie, bo jestem uważna na każdego z nich, ich zachowania, emocje. A one są bardzo różne, ale jednocześnie dobre – to założenie jest podstawą modelu DISC, z którym pracuję. Naprawdę czuję ogromną więź z każdym z uczestników szkolenia i zaufanie, jakim mnie darzą. Traktuje ich jak równych sobie, jak ludzi dorosłych a nie jak nauczyciel dzieci (czy nigdy Wam się to nie zdarzyło?:). Moje szkolenia są jeszcze bardziej efektywne, a wiem o tym z informacji zwrotnych, które otrzymuję. Jednak największą satysfakcję mam z tego, że wszystkie zdobyte umiejętności uczestnicy szkoleń w wielkim procencie wcielają w życie. Czy nie o to tak naprawdę chodzi w pracy trenera? Jeśli chcesz pracować nad własnych rozwojem i nad swoich stylem trenerskim, certyfikacja D3 jest dla Ciebie.”

Ada – dziękuję! i z przyjemnością informuję, że kolejna certyfikacja już 20 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj także:

Poznaj produkty przydatne trenerom biznesu: